Голова Верховної Ради України Володимир Литвин розцінює перший офіційний візит голови Державної Думи Росії Сергія Наришкіна в Україну «як запрошення до діалогу нового змісту, до початку нового періоду українсько-російських дипломатичних відносин».
Про це керівник українського парламенту заявив у понеділок під час зустрічі з колективом викладачів і студентів Дипломатичної академії при МЗС України, повідомили ForUm'у у прес-службі парламенту.
Литвин окреслив кілька тез власного бачення того, якою має бути українсько-російська дипломатія у найближчі двадцять років.
На його думку, наступне двадцятиріччя українсько-російських відносин має вибудовуватися на принципах рівного партнерства і однакової вигоди в інтересах обох народів.
Литвин зазначив, що для подальшого просування вперед необхідно осмислити процеси, які передували сьогоденню: «Українська і російська дипломатія йде корінням у радянське минуле, це одна школа і схожі парадигми, але цілі наших дипломатичних стратегій виявилися різними і навіть протилежними». За його словами, це схоже на «шлюборозлучний процес сімейної пари», яка «все ділить і не може поділити». Двосторонні відносини двох минулих десятиліть формувалися під потужним пресом радянської «союзного» свідомості, коли мінімізувався національний фактор, який сьогодні у Росії є таким же очевидним, як і в Україні», - сказав Литвин.
Він висловив застереження, щоб Україна і Росія не замикалися у вузьких рамках двосторонніх відносин, бо через це «перестаємо бачити широку картину глобального світу і глобальних викликів і ризиків і потенційне місце наших країн у системі світової політики, економіки, в архітектурі безпеки наступних десятиліть».
Литвин підкреслив, що Україна і Росія мають «рішуче вивести дипломатію та дипломатичні відносини за рамки внутрішньої політики, оскільки більшість складнощів українсько-російських відносин - це проблеми політиків, їхньої боротьби за електорат.
Голова Верховної Ради України закликав молодих дипломатів «мислити широкими панорамними категоріями, думати про спільне майбутнє наших держав». Він висловив сподівання, що парламенти двох країн законодавчо забезпечать успішну двосторонню дипломатію і весь комплекс українсько-російських відносин.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом