З прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК), що зобов'язує суд вказувати розмір застави при розгляді справи, «кинути» людину в слідчий ізолятор буде практично неможливо, заявив радник Президента, керівник Головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов.

«Ми абсолютно впевнені в тому, що у березні цей документ (УПК.-Ред.) буде прийнятий у другому читанні і набере чинності через шість місяців, як це і передбачається заключними положеннями... Згідно з проектом КПК, суд буде зобов'язаний вказувати розмір застави. Це означає, що «заховати» людину в слідчий ізолятор буде практично неможливо», - сказав Портнов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він також зазначив, що за місяць дії закону про декриміналізацію та гуманізацію економічних злочинів в Україні понад 100 млн грн надійшло на депозитні рахунки Державного казначейства. «Можна з упевненістю сказати, що держава від цього тільки виграє, тому що практично немає випадків, коли застава обертається в дохід держави, лише кілька відсотків. А це означає, що підозрювані обвинувачені виконують свої процесуальні обов'язки», - підкреслив Портнов.

Як повідомляв ForUm, 15 листопада 2011 року Верховна Рада прийняла поданий Президентом Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)».

Законом за скоєння злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі введені санкції у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.

13 грудня 2011 р. Янукович підписав цей закон.

17 січня 2012 р. він набув чинності.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

622