Кілька разів на рік в Україні затримують людей, які намагаються заволодіти секретною інформацією. Це свідчить про те, що наша країна цікава з точки зору промислового шпигунства. Про це «УНН» заявив народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.
«Ситуація після розпаду СРСР про допуск до секретів та службової інформації істотно змінилася. З одного боку, це можна назвати демократичними досягненнями, а з іншого - ми так втрачаємо інформацію, яка об'єктивно йде на Захід, і це не в наших інтересах. Особливо це стосується технологічних розробок - всього того, що має служити прориву нашої науки», - зазначив Колесніченко.
За його словами, в Україні постійно фіксують факти промислового шпигунства. «Ми регулярно бачимо матеріали про затримання резидентів або агентів, які намагаються заволодіти цією інформацією (технологічними розробками. - Ред.). Це говорить про те, що Україна цікава, Україні є що приховувати - секрети і промислову інформацію», - додав парламентарій.
Разом з тим він підкреслив, що треба пам'ятати про те, що існують країни, які хочуть не допустити розвитку України. «Ми повинні дуже чітко пам'ятати, що живемо в дуже жорсткому світі, нас оточує величезна кількість країн, для яких дуже важливо не допустити прогресу і розвитку української держави. Тому будь-яка інформація, яку вони отримують, використовується для тиску на державу або створення тих чи інших проблем всередині нашого суспільства», - зазначив парламентарій.
Колесніченко підкреслив, що треба максимально захищати інформацію. «Це робиться у всьому світі, і виступати в ролі наївного студента, який готовий все комусь показати, - це просто нерозумно. Корпорації захищають себе колосальними системами багаторівневого захисту, щоб не допустити продажу своїх секретів. І це об'єктивна, стандартна міжнародна практика. Взагалі про те, що необхідно робити, каже звичайна логіка», - додав він.
Нагадаємо, нещодавно директор Інституту сорбції та проблем ендокринології, академік НАН України Володимир Стрелко заявив, що СБУ підозрює його в передачі секретної інформації за кордон. СБУ підтвердила факт перевірки законності дій співробітників Інституту щодо передачі інформації (наукових праць, досліджень тощо) за допомогою мережі Інтернет.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом