Тільки головній вулиці Ялти - Набережній, за попередніми підрахунками фахівців, унаслідок шторму завдано збитків у 4 млн 200 тис. грн. За словами міського голови Олексія Боярчука, найбільшої шкоди завдав саме шторм, а не ураганний вітер чи незвичний для Ялти мороз, повідомили ForUm'у в прес-службі міської ради.
 

«Найбільше постраждала візитна картка міста - Набережна, - пояснив мер. - На жаль, восьмиметрові хвилі розбили не тільки нижню її частину, а й добралися до верхньої. Перевернуті бетонні плити, розбиті і пошкоджені знамениті ліхтарі, вибито і піднято гранітну плитку - гордість нашого міста».

 
Велике побоювання у фахівців викликає також стан алеї багаторічних сосен, розташованої уздовж набережної.
 
«На жаль, хвилі добралися і до них, - резюмує мер Ялти. - Через мінусову температуру всі дерева повністю обмерзли і вкрилися товстою кіркою льоду, що викликає серйозні побоювання у екологів. Ситуація ускладнюється ще й тим, що обмерзання сосен складається з морської води - агресивного середовища, що може погубити дерева».
 


Фахівці стверджують, що «якщо сьогодні-завтра потеплішає і дерева «розморозяться», то місту, можливо, вдасться зберегти сосни. Якщо ж ще 2-3 дні протримається мінусова температура, ялтинці можуть втратити ці дерева».

Крім цього від шторму постраждали також пляжі, санаторії та інші прибережні будови, що знаходяться в безпосередній близькості від моря.

З ліквідацією наслідків шторму, за словами Боярчука, Ялта сама не впорається, тому вже сьогодні мер міста звернувся за допомогою до Ради міністрів Криму.

Нагадаємо, голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов заявив, що набережна в Алушті та берегоукріплювальні споруди у Великій Ялті будуть відновлені до початку курортного сезону.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

939