Феросплавні компанії України наполягають на спеціальному розслідуванні імпорту феросплавів в країну. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА) Сергій Кудрявцев.

«Це пов'язано з тим, що тільки у 2011 році імпорт всіх базових феросплавів у тоннажі зріс у рази: феросиліцію - в 2,8 рази, феросилікомарганцю - в 2,1 рази, феромарганцю - в 1,2 рази», - сказав він і додав: «У результаті частка зарубіжної продукції в сегменті феросиліцію досягла 50%, феромарганцю - 44,6%, феросилікомарганцю - 39,9%».

У свою чергу віце-президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Сергій Грищенко зазначив, що настільки швидке зростання імпорту феросплавів і його значна частка на внутрішньому ринку дають підстави для порушення розслідування за правилами СОТ. «За практикою СОТ, подібні розслідування ініціюються, коли зростання імпорту щодо товарної групи протягом року перевищує 5% і при цьому наноситься шкоди національному виробникові», - нагадав він. «У даному ж випадку імпортні постачання зросли в рази. Це привело до зниження вітчизняного виробництва феросплавів у 2011 році відразу на 11%», - сказав Грищенко, пояснивши, що це пов'язано з тим, що зростає ввезення саме тієї продукції, яка виробляється українськими підприємствами.

Він також поінформував, що УкрФА подала відповідну заявку в Мінекономрозвитку у жовтні минулого року, але отримала відмову. «У сьогоднішній ситуації феросплавники змушені зупиняти виробничі потужності, скорочувати працівників», - сказав він і навів приклад: «На одному тільки Запорізькому заводі феросплавів скорочено 1400 осіб».

«Продовження експансії імпорту на феросплавний ринок України може призвести до зупинки всіх феросплавних заводів та їх подальшого закриття», - прогнозує Грищенко.

Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

318