Посол США в Україні Джон Теффт наголошує, що незалежність судової влади є головною умовою функціонування демократичних принципів у державі. Як повідомили у прес-службі Верховного Суду України, про це посол заявив учора під час зустрічі з головою Верховного Суду Петром Пилипчуком.
У зустрічі також взяв участь керівник відділу співпраці з правоохоронними органами Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Хендерсон.
Пилипчук подякував гостям за ініціативу проведення такої зустрічі та висловив сподівання, що тісна співпраця американських державних інститутів, у тому числі Посольства США в Україні, з судовою владою України та Верховним Судом продовжиться і в майбутньому, передає «УНІАН».
За його словами, практика співробітництва, зокрема, з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), участь у його проектах «Україна: верховенство права», «Справедливе судочинство», програмі «Відкритий світ» підтвердили незмінність позиції США щодо підтримки України на шляху зміцнення демократії, верховенства права, продовження судово-правової реформи в Україні.
Також голова ВСУ подякував послу за підтримку Верховного Суду України, зокрема, за участь та виступ на круглому столі «Роль Верховного суду у захисті прав людини на національному рівні», який відбувся у вересні минулого року.
Досвід США в утвердженні демократичних засад держави, забезпеченні незалежності судової влади надзвичайно важливий і для української судової системи, зауважив Пилипчук.
У свою чергу, Теффт привітав Пилипчука з обранням на посаду голови Верховного Суду і побажав успіхів у діяльності щодо утвердження у державі верховенства права та відстоювання незалежності судової системи. Саме це є основою всіх демократичних процесів в країні, зазначив посол. У цьому зв'язку він висловив стурбованість певним законодавчим обмеженням повноважень та процесуальних дій Верховного Суду України, що звужує його можливості у забезпеченні громадянам України судового захисту на національному рівні.
Сторони обговорили також необхідність прийняття в Україні нового Кримінально-процесуального кодексу, більш широкого застосування у кримінальному процесі такого запобіжного заходу, як звільнення під заставу і впровадження такого заходу, як домашній арешт, що неодмінно призведе до скорочення термінів перебування заарештованих у слідчих ізоляторах.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом