Київська влада вважає соціальну складову інвестиційних проектів одним із найважливіших критеріїв, якими має керуватися місто, даючи «добро» на реалізацію інвестпроектів.
«Рейтинг привабливості інвестиційного проекту складається з низки критеріїв, серед яких оцінна норма прибутковості, термін окупності, термін реалізації, очікуваний ефект для міста, відповідність Стратегії розвитку Києва до 2025 року і пріоритетність щодо інших проектів і потреб міста. Надважливим критерієм у контексті ефекту для міста є соціальна складова проектів. Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов завжди вимагає при розгляді проектів приділяти особливу увагу саме цій складовій», - зазначає заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій Роман Качур.
Для того щоб максимально об'єктивно прораховувати вигоди киян від реалізації проекту і приймати зважені рішення, Київська міськдержадміністрація ввела новий принцип роботи з інвесторами. Відтепер всі інвестпроекти, незалежно від ініціатора, подаються в «єдине вікно» за єдиною стандартною формою. «Єдиним вікном» визначено Головне управління економіки та інвестицій.
Згідно з новими правилами, фахівці управління формують єдиний реєстр інвестпроектів, класифікують і призначають рейтинг пріоритетності, який залежить від ступеня привабливості проекту для міста і бізнесу. Після розробки моделі співпраці з інвестором та умов конкурсу комісія у складі співробітників КМДА та депутатів Київради проводить конкурс і визначає переможця. Наглядати за виконанням умов договору інвестором буде також ГУ з питань економіки та інвестицій. Контролювати підготовку найбільш важливих і пріоритетних для міста проектів буде особисто керівник міста Олександр Попов.
Як повідомлялося, раніше Олександр Попов неодноразово заявляв про те, що вважає соціальну складову інвестиційних проектів дуже важливою. Олександр Попов упевнений, що реалізація інвестиційних проектів принесе додаткові доходи до бюджету, що дозволить збільшити витрати на соціальні програми. Крім того, великі інвестори, особливо західні, принесуть до Києва західні стандарти соціального захисту працівників. Орієнтуючись на ці стандарти, соціальний захист з часом посилять всі столичні підприємства.
На 2012 рік міська влада запланувала освоєння інвестицій в основний капітал в обсязі 31,8 млрд гривень і збільшення обсягу інвестицій в основний капітал на душу населення до рівня 11 200 гривень. Планується, що обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком на кінець 2012 року становитиме 28,7 мільярда доларів США.
Загальна вартість проектів, включених до Стратегії розвитку Києва до 2025 року, становить 176 млрд гривень Серед інших ініціатив міста, спрямованих на прискорення залучення інвестицій, заплановано щорічне регулярне проведення Київського інвестиційного форуму. Перший такий форум відбудеться 29 березня 2012 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом