Якщо у парламенті наступного скликання не буде сформовано опозиційну більшість, система влади в країні законсервується на довгі роки і шанс на оновлення буде втрачений.

Однак взяти більшість опозиція може лише при ефективній консолідації, без поправок на особисті амбіції та образи, вважає політолог Володимир Цибулько.

«Усі ми розуміємо, що у жовтні 2012 будуть не тільки вибори до парламенту, але і закладається основа для подальшої політичної комунікації. У разі, якщо опозиція у результаті виборів не сформує більшості хоча б з перевагою в 1 голос, в країні відбудеться консервація нинішнього статус-кво. Для цього керівництво опозиційних партій має абсолютно прагматично розрахувати, яким чином передвиборча кампанія дасть найбільш позитивні результати. Приміром, треба розуміти, що фракція УСДП і Удар в парламенті - це зайві 3-4 десятка мандатів, здатних сформувати єдину опозиційну більшість. Тоді як внутрішня боротьба Турчинова і Яценюка проти Королівської і Кличка призведе до втрати набагато більшої, ніж 30 депутатів. Йдеться, перш за все, про дискредитацію самої ідеї консолідованої опозиції», - сказав експерт, повідомляє «УРА-Інформ».

На думку Цибулько, з арештом лідера «Батьківщини» Тимошенко опозиційна діяльність стає все більш знеособленою, деперсоніфікованою. «Тимошенко поступово переходить із розряду факторів політичної боротьби у розряд політичних пам'яток. Ні Яценюк, ні тим більше Турчинов не здатні мотивувати виборця так, як це робила Юлія Володимирівна. Десь наблизилася до цього рівня Королевська, але її дуже рано виштовхнули із БЮТ внутрішні функціонери. Бронза ж, якою покривають образ Тимошенко її соратники по партії, не робить її зброєю масового ураження», - зазначив політолог.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

352