У Міністерстві оборони України створено оперативний штаб з метою своєчасного реагування на нештатні ситуації, пов'язані з різким пониженням температури повітря.
Як повідомили ForUm'у в прес-службі оборонного відомства, міністр оборони Михайло Єжель підписав наказ № 47 від 28 січня 2012 року «Про створення оперативного штабу Міністерства оборони України».
Оперативний штаб створено з метою своєчасного й адекватного реагування на ситуацію, пов'язану зі зниженням температури повітря, та недопущення наслідків, які можуть призвести до загибелі, каліцтва людей, аварій інфраструктур військових містечок, підприємств, організацій та установ Міністерства оборони України та Збройних сил України.
Начальником оперативного штабу призначено першого заступника міністра оборони. До складу оперативного штабу включені заступники міністра оборони, керівники низки структурних підрозділів міністерства та Генерального штабу ЗС України.
Відповідно до наказу, черговими змінами оперативно-чергової, чергової служби здійснюватиметься цілодобове чергування в штатному режимі. Також у Міністерстві оборони України та Генеральному штабі ЗС України створені робочі групи, які будуть здійснювати керівництво в разі виникнення надзвичайної ситуації. У видах Збройних сил України, оперативних командуваннях, територіальному управлінні «Північ» у разі виникнення надзвичайної ситуації чергування здійснюватиметься робочою групою за рішеннями відповідних командувачів і командирів.
Командирам військових частин, які володіють матеріальним ресурсом щодо забезпечення ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, міністр оборони наказав бути в готовності до виділення сил і засобів, необхідних для ліквідації можливих негативних наслідків в умовах екстремально низьких температур, спрямувати роботу на недопущення аварій в підпорядкованих військових частинах, організувати взаємодію і в разі необхідності надати допомогу центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, місцевого самоврядування при ліквідації надзвичайних ситуацій природного характеру на території України, а також своєчасно реагувати і забезпечити відновлення та функціонування об'єктів життєзабезпечення військових частин і підрозділів. За необхідності командири військових частин також мають організувати розгортання пунктів обігріву та харчування особового складу і постраждалого населення, а також надання медичної допомоги постраждалим.
Слід підкреслити, що силами Військово-медичного департаменту Міністерства оборони здійснюється постійний моніторинг захворюваності серед особового складу ЗС, забезпечено підготовку сил і засобів для надання необхідної медичної допомоги постраждалим у стаціонарних медичних установах і з використанням мобільних засобів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом