Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов гарантує збереження муніципальних надбавок усім педагогічним і технічним працівникам.
Як повідомила начальник Головного управління освіти і науки Віра Горюнова, з метою поліпшення соціального статусу вчителів міська влада виплачує стимулюючі надбавки всім працівникам сфери освіти.
Окрема програма стимулювання реалізується для молодих педагогів, які прийшли працювати в навчальні заклади. Вони отримують 1000 гривень одноразової адресної допомоги, а тим, хто уклав контракт не менш ніж на 3 роки, виплачують «підйомні» у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат. У 2011-2012 навчальному році 455 випускників вузів отримали направлення Головного управління освіти і науки на роботу в столичні навчальні заклади. Молодим фахівцям також встановлена надбавка, відмінникам навчання - в розмірі 50% заробітної плати, старшокурсникам, які працюють в школах, виплачується 30% надбавка до посадового окладу. За складність і напруженість у роботі молодим викладачам, які працюють протягом 3-х років встановлені надбавки в розмірі 20% і 30% (від ставки заробітної плати) до посадового окладу.
Важливий крок - вирішення проблеми забезпечення житлом педагогів. У цьому питанні влада сподівається реалізувати програму «50 на 50». Зараз більше 400 осіб виявили бажання взяти участь у цій програмі.
Активно працюють у столиці програми підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. На базі Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка створено «Школу молодого вчителя». Розроблено концепцію і затверджена комплексна програма «Школи молодого вчителя».
Нагадаємо, що у 2011 році за ініціативи голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, педагоги, спільно з владою і громадськістю, почали розробку Столичного стандарту освіти, який стане прикладом для всієї країни. Ці норми стосуватимуться не тільки матеріально-технічного забезпечення освітніх установ, а й соціальної підтримки педагогів, якості методик викладання і виховання.
«Відчувши зацікавленість і підтримку міської влади щодо впровадження Столичного стандарту освіти, педагогічна громада взялася активно надавати пропозиції. Вчителі столиці зацікавлені в тому, щоб наша освіта була дійсно першою в Україні. Це наша амбітна мета. А головне, київське освіта повинна бути комфортною і для учня, і для вчителя» - заявила Віра Горюнова.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом