Міністерство соціальної політики відкликало із Верховної Ради законопроект щодо позбавлення виплат на дитину матерів-одиначок, чий дохід перевищує середню зарплату. Про це ForUm'у повідомили у прес-службі Мінсоцполітики України, коментуючи публікації деяких ЗМІ.

Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (№9516 від 29.11.2011), яким передбачалося ввести адресний підхід при наданні допомоги одиноким матерям, був відкликаний із Верховної Ради України з пропозицією Мінсоцполітики ще 12 грудня 2011 проку. Це було зроблено для вивчення можливостей більш ефективного надання державної допомоги саме малозабезпеченим одиноким матерям та проведення відповідного громадського обговорення, сказано у повідомленні.

При цьому у Мінсоцполітики зазначили, що на сьогоднішній день лише 10% одиноких матерів декларують доходи, щоб отримати допомогу у розмірі більше мінімального. Це саме ті матері, які у першу чергу потребують захисту держави, і саме на них повинне бути спрямоване адресне збільшення державної допомоги.

На даний час жодного урядового законопроекту щодо змін до порядку надання допомоги сім'ям з дітьми, у тому числі і одиноким матерям, у Верховній Раді Україні немає, підкреслили у Міністерстві.

У Мінсоцполітики зазначають, що всі пропозиції стосовно будь-яких змін до законодавства, які стосуються підтримки одиноких матерів, в обов'язковому порядку будуть обговорюватися з громадськими організаціями до винесення на розгляд Верховної Ради України.

«Постійне посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення (зокрема, малозабезпечених одиноких матерів) є одним із пріоритетів роботи Міністерства соціальної політики. Допомога одиноким матерям постійно зростає. Так, якщо у 2011 році її розмір зріс на 10,2%, то у 2012 збільшиться на 15%. При цьому середній розмір допомоги становитиме близько 450 грн.», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше заступник директора Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Надія Рязанова заявила, що Місоцполітики підготувало законопроект, за яким частина матерів, які виховують дітей без батька, можуть позбутися державної допомоги. Зокрема, виплат на дитину можуть позбутися ті матері-одиначки, чий дохід перевищує середню заробітну плату.

Ми хочемо підняти максимальний розмір допомоги до 60% прожиткового мінімуму і зробити так, щоб допомогу отримували сім'ї, які дійсно цього потребують, а не ті, хто приїжджає у соцзабез за допомогою на BMW і у норкових шубах. У нас у Печерському районі столиці таких багато», - сказала Рязанова.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

894