Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук заявляє, що основними завданнями конституційної реформи є врегулювання питань правосуддя, правоохоронної системи, місцевого самоврядування, а також чітке визначення повноважень Конституційного суду України. Про це Ставнійчук повідомила журналістам на брифінгу в Адміністрації Президента.

Ставнійчук зазначила, що ці питання потребують швидкого врегулювання. Разом з тим, також існує низка питань для конституційного врегулювання на більш довгу перспективу, які будуть чітко визначені у процесі роботи Конституційної асамблеї, формування якої своїм указом визначив Президент Віктор Янукович.

Разом з тим, Ставнійчук зазначила, що дату закінчення роботи конституційної асамблеї над підготовкою проекту або проектів змін до Конституції можна буде прогнозувати після того, як конституційна асамблея збереться на своє засідання і, відповідно, буде сформована концепція внесення змін до Конституції, повідомляє «УНІАН».

Ставнійчук сказала, що тоді будуть чітко визначені основні завдання роботи конституційної асамблеї, а разом з ними – і часові етапи проведення конституційної реформи.

Нагадаємо, Президент України своїм Указом «Про підтримку ініціативи щодо створення Конституційної асамблеї» від 21 лютого 2011 №224 підтримав ініціативу Леоніда Кравчука щодо створення Конституційної асамблеї для підготовки змін до Конституції України. Напрацювання пропозицій щодо механізму створення і діяльності Конституційної асамблеї, визначення принципів, алгоритму та етапів її роботи, а також аналізу концепцій реформування Конституції покладено на очолювану Кравчуком науково-експертну групу з підготовки Конституційної асамблеї.

25 січня Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Питання формування і організації діяльності Конституційної асамблеї».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

476