Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє, що ВР робить свій внесок у формування політики держави, спрямованої на викорінення проявів усіх форм нетерпимості, ксенофобії та антисемітизму. Про це, як повідомили ForUm 'у в прес-службі парламенту, йдеться у зверненні спікера до учасників міжнародної конференції «Ніколи більше: вшанування пам'яті жертв Голокосту, запобігання злочинам проти людства. Висловися проти нетерпимості, расизму, екстремізму, негативізму, антисемітизму», яка проходитиме в Москві 25-27 січня.
«Звертаючись до вас з нагоди відкриття конференції, хочу висловити впевненість, що нинішній захід стане помітним внеском у справу викорінення расизму, екстремізму, антисемітизму та національної нетерпимості в наш непростий час», - йдеться в листі.
За словами Литвина, Україна є поліетнічним, багатоконфесійним і політично плюралістичним суспільством, тому в державі, де проживають представники близько 130 національностей, міжетнічна толерантність є надійною запорукою стабільності і спокою. «Ми виходимо з важливості узгоджених і скоординованих дій у сфері боротьби з проявами антисемітизму, расизму та національної нетерпимості, приділяючи особливу увагу належному вихованню молоді та зміцненню суспільної атмосфери, де немає місця ксенофобії та екстремізму. Приклад таких зусиль - діяльність фінансованих державою освітніх установ - близько 3000 шкіл і 2000 дошкільних навчальних закладів, в яких навчальний процес здійснюється мовами національних меншин», - зазначив спікер.
Литвин підкреслив, що Верховна Рада Україна робить свій внесок у формування політики держави, спрямованої на викорінення проявів усіх форм нетерпимості, ксенофобії та антисемітизму. «У центрі постійної уваги - вдосконалення відповідних правових норм, насамперед у сфері підвищення відповідальності за злочини, скоєні на ґрунті національної, расової, релігійної чи інших форм нетерпимості й ненависті», - зазначив але.
«Виняткове значення для українського суспільства має усвідомлення Голокосту та належна пам'ять жертв цієї трагедії. Вивчаючи історію Голокосту, ми зміцнюємо взаємоповагу у відносинах між людьми та запобігаємо ворожнечі за національною ознакою, оскільки йдеться про право людини на життя, право на пам'ять», - заявив спікер.
«Неможливо швидко переробити світ, але завжди робити його добрішим, людянішим - це ключове завдання кожного з нас», - підсумував Литвин.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом