У Міністерстві закордонних справ України стверджують, що введення безвізового режиму з Євросоюзом є одним з трьох найбільш актуальних завдань у контексті євроінтеграції України поряд з підписанням Угоди про асоціацію і створенням зони вільної торгівлі. «У сфері скасування візового режиму з ЄС на сьогоднішній день ми працюємо на основі Плану дій щодо лібералізації візового режиму, який ми отримали у листопаді минулого року», - повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу МЗС.

У МЗС нагадали, що документ включає список конкретних критеріїв ЄС з чотирьох блоків: безпека документів, включаючи біометрію, протидія нелегальній міграції, включаючи реадмісію, забезпечення громадського порядку та безпеки, а також основоположних прав і свобод людини. А виконання цього документа, за інформацією відомства, здійснюється у дві фази - законодавче і практичне виконання оновленого законодавства. «Сьогодні ми працюємо в рамках першої «законодавчої фази» Плану дій», - зазначили в прес-службі. У цьому напрямку, згідно з інформацією, в Україні створено і активно працює ефективний внутрішньодержавний механізм координації. Зокрема функціонує основний робочий орган - координаційний центр у складі 16 робочих міністерств і відомств, очолюваний першим віце-прем'єр міністром Андрієм Клюєвим. «Завдяки активній роботі Коордцентра, підтримці Президента і Верховної Ради України на сьогоднішній день, фактично менше ніж за рік, нами виконано близько 80-85% законодавчої роботи, необхідної для скасування ЄС візового режиму для українських громадян», - заявили в МЗС.

У прес-службі зазначили, що Україна приєдналася до 4-х міжнародних конвенцій, прийняла 11 законів, затвердила 6 стратегічних і концептуальних документів у відповідних напрямках, держпрограми та плани заходів. Крім того, створено Державну міграційну службу і Держслужбу з питань захисту персональних даних.

Серед решти завдань - забезпечити правове регулювання введення біометричних документів для виїзду за кордон, законодавчо врегулювати координацію боротьби з корупцією в Україні, врегулювати в правовому полі заходи з протидії дискримінації, юридично врегулювати співпрацю з Євроюстом і завершити переговори щодо оперативного співробітництва з Європолом. «На даний момент Єврокомісія на основі наданого нами матеріалу завершує підготовку другої оцінки прогресу, досягнутого Україною у виконанні Плану дій. Ми очікуємо, що вона буде офіційно передана вже найближчим часом. За нашими даними, ця оцінка матиме збалансований позитивний характер, включатиме конкретні рекомендації з приводу завдань, виконання яких дозволить ще цього року перейти до другої і останньої фазі виконання Плану дій», - повідомляє прес-служба МЗС. Міністерство розраховує, що до середини першого півріччя 2012 року законодавча фаза Плану буде повністю виконана.

Як повідомляв ForUm, Україна і ЄС у 2007 році почали переговори щодо Угоди про асоціацію, яка включатиме зону вільної торгівлі.

19 грудня 2011 р. на саміті Україна-ЄС було оголошено про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. Однак парафування угоди не відбулося. Передбачається, що угода буде парафована у лютому цього року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507