Народний депутат України, екс-голова Національного центрального бюро Інтерполу в Україні Кирило Куликов вважає, що нинішній Кримінально-процесуальний кодекс повністю ставить у нерівні умови громадян перед судом. Таку думку він висловив в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у.

Нардеп нагадав, що у нинішній КПК вносилися зміни постійно. «Було кілька моментів, які позначалися на термінах проведення, наприклад, процедури екстрадиції і у той же час утруднювали їх. У нинішньому існуючому Кодексі цей момент відполірований», - сказав Куликов. Крім того, за його словами, у нинішньому Кодексі залишилася «стара парадигма відносин між адвокатом, прокурором, слідчим і т.д».

«Наступний момент – це процес досудового слідства. На сьогоднішній день досудове слідство у нас може тривати практично скільки завгодно. Відомі випадки, коли люди без вироку перебувають під арештом кілька років і більше», - зазначив нардеп. Крім того, за його словами, необхідно врегулювати порядок проведення суду присяжних, коли присяжні будуть озвучувати свій вердикт. «У новому Кодексі, наскільки я пам'ятаю, це стосується справ, які стосуються довічних термінів, тобто особливо тяжких злочинів», - додав він.

«Старий Кодекс себе зжив повністю. Потрібно приймати новий КПК, згідно з новим законодавством. Але є речі, які необхідно врегулювати. Зокрема, статус суддів. Що це за Бог такий у нас – суддя?», - сказав Куликов і додав: «Що ж до декриміналізації, якщо люди крадуть із бюджету, їх треба карати адміністративними штрафами і відпустити? Ну як таке може бути? Казнокрадство є казнокрадство, воно карається в усі часи».

Нардеп переконаний, що займатися КПК повинні «люди, які мають практику, притому не рік і не два, а тридцять-сорок».

Як раніше повідомляв ForUm, 12 січня керівник Адміністрації Президента Сергій Льовочкін повідомив, що Глава держави Віктор Янукович направив до Верховної Ради проект Кримінально-процесуального кодексу.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407