Печерський районний суд Києва вкотре не знайшов підстав для зміни запобіжного заходу з арешту на підписку про невиїзд колишньому т.в.о. міністра оборони України Валерію Іващенку, який звинувачується у незаконному підписанні проекту плану санації Феодосійського судно-механічного заводу.

Як повідомляє «УНІАН», відповідну постанову сьогодні оголосив головуючий у судовому процесі суддя Сергій Вовк, відмовивши таким чином у задоволенні клопотання адвокатів Іващенка у зміні їхньому підзахисному запобіжного заходу.

Як наголошується у рішенні суду, при обранні запобіжного заходу судом Іващенку уважно були вивчені і перевірені матеріали та обставини справи. Крім того, суд зазначив, що медико-санітарне забезпечення спецконтингенту покладено на Державну пенітенціарну службу, а обов'язки щодо забезпечення стану здоров'я осіб, які утримуються під вартою, покладається на керівництво слідчого ізолятора.

«Отже, суд не може перебирати на себе невластиві повноваження і тому вважає клопотання адвокатів Іващенка безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню», - наголошується у судовому рішенні.

Як повідомляв ForUm, сьогодні адвокат Іващенка Борис Нечипоренко на засіданні Печерського районного суду Києва, подаючи чергове клопотання про зміну його підзахисному запобіжного заходу на підписку про невиїзд, заявив, що під час недавнього обстеження колишнього тимчасового виконувача обов'язків міністра оборони України Валерія Іващенка, який вже 1,5 року утримується у СІЗО, лікарі виявили у нього прогресуючу атрофію м'язів.

Нагадаємо, Головним управлінням військових прокуратур Генеральної прокуратури 20 серпня 2010 року було порушено кримінальну справу проти Валерія Іващенка. Стосовно нього було обрано запобіжний захід - взяття під варту. За час перебування у СІЗО стан здоров'я Іващенка погіршився, однак суд відмовляє екс-керівнику Міноборони у звільненні з-під варти для лікування.

Іващенко та арбітражний керуючий державного підприємства Міноборони «Феодосійський судномеханічний завод» звинувачуються у службових зловживаннях і пособництві у незаконному відчуженні майна під час санації заводу. У результаті таких дій державі було завдано збитків на суму понад 17 мільйонів гривень.

1 листопада 2010 Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи.

Зараз справа перебуває на розгляді у Печерському районному суді м. Києва.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

421