Рада національної безпеки і оборони України вирішила розробити додаткові заходи щодо забезпечення енергетичної незалежності країни. Про це журналістам повідомила секретар РНБО Раїса Богатирьова за результатами засідання РНБО, яке відбулося сьогодні в Києві.
За її словами, темою сьогоднішнього засідання стало подолання кризової ситуації, пов'язаної з газовим контрактом 2009 року з Російською Федерацією.
Богатирьова заявила, що у зв'язку з умовами цього контракту на сьогоднішній день в Україні «виникла реальна загроза національній безпеці».
Як сказала секретар РНБО, угода загнала економіку України у складні умови. За її словами, непомірно високі тарифи на постачання газу в порівнянні з іншими країнами знижують конкурентоспроможність України, передає «УНІАН».
На підтвердження Богатирьова зазначила, що щорічно Україна платить Росії за газ 96 млрд грн, і збитки держави становлять до 5 млрд доларів на рік.
У зв'язку з цим вона заявила, що уряд України продовжує наполегливі переговори для підписання нового справедливого газового контракту.
При цьому вона додала, що ці переговори можуть довго тривати.
Як заявила Богатирьова, усвідомлюючи це, РНБО вирішила розробити низку додаткових заходів щодо забезпечення енергетичної незалежності України.
Зокрема, за її словами, вирішено здійснити комплекс заходів у сфері диверсифікації постачання природного газу, зокрема, налагодити стратегічні відносини з провідними країнами - постачальниками газу в регіоні.
Також вирішено збільшити видобуток газу на території України, при цьому всі ці обсяги будуть спрямовані на потреби населення і комунальних підприємств.
Також, сказала секретар РНБО, було вирішено розпочати масштабне впровадження енергозберігаючих проектів та використання альтернативних джерел.
Нагадаємо, зараз Київ і Москва ведуть переговори про перегляд газових контрактів, підписаних на початку 2009 року, з метою зменшення ціни російського газу. У той же час результатів у переговорах досягти поки не вдалося.
11 січня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна у 2012 році зменшить закупівлю російського газу вдвічі.
У відповідь на цю заяву глава «Газпрому» Олексій Міллер зазначив, що Україна повинна була домовитися з РФ про зниження обсягів закупівлі газу за півроку до настання контрактного періоду.
Пізніше в «Нафтогаз України» зазначили, що завчасно попередили «Газпром» про зменшення обсягів закупівлі природного газу у 2012 році.
Міллер заявив, що Україна має сплатити невибірку російського газу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом