У Київській області опалення об'єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства переводитиметься з газу на вугілля і пелети (пресована стружка, яка є результатом деревообробки). Про це, як повідомили ForUm'у в прес-службі облдержадміністрації, заявив губернатор Анатолій Присяжнюк.

У результаті, за його словами, район отримає економію в сумі близько 100 млн грн.

Він зазначив, що сьогодні Україна купує газ набагато дорожче, ніж європейські країни, і це змушує шукати альтернативу. «Ми запросили інвестора зі Славутича, який випускає котли нового покоління, що працюють на пелетах. Цього року ми плануємо перевести якомога більше котелень в освіті та охороні здоров'я на нові енергозберігаючі котельні, які відмовляться від газу. Аналогічні зміни будуть і на інших підприємствах, зокрема, в житлово-комунальному господарстві», - сказав він.

Для прикладу успішного застосування енергозберігаючих технологій Присяжнюк назвав тваринницький комплекс «Нива Переяславщини», який відмовився від газу і опалює свої приміщення соломою, і на опалення 20 тис. кв. м приміщень використовується 100-120 тонн пресованої в тюки соломи вартістю 5-7 млн ​​грн, тоді як для опалення газом витрачалося 25-30 млн грн на рік.

Також, за словами губернатора, на Узинському цукровому заводі знайшли альтернативу газу - використовують пелети з відходів, і зараз замість 30 млн грн на рік витрачають у шість разів менше.

«У Київській області працюють три заводи з випуску пелетів. Про будівництво ще двох, зокрема в Іванківському районі, де пелети вироблятимуться з торфу, ведуться переговори», - додав Присяжнюк.

Нагадаємо, зараз Київ і Москва ведуть переговори про перегляд газових контрактів, підписаних на початку 2009 року, з метою зменшення ціни російського газу. У той же час результатів у переговорах досягти поки не вдалося.

11 січня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна у 2012 році зменшить закупівлю російського газу вдвічі.

Також він зазначив, що Україна планує перевести усі ТЕЦ з газу на вугілля, що дозволить заощадити близько 6 млрд кубометрів газу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

585