Наміри Росії зміцнювати стратегічні наступальні озброєння у відповідь на ЄвроПРО генеральний секретар НАТО Андерс Фог Рамуссен вважає заходом проти вигаданого ворога і марною тратою фінансових ресурсів.

У листопаді президент РФ Дмитро Медведєв оголосив комплекс заходів військово-технічного і дипломатичного характеру, якими Росія відповість на розгортання системи ПРО в Європі. Він повідомив, що російські військові підсилять прикриття об'єктів стратегічних ядерних сил; на заході і на півдні країни можуть бути розгорнуті сучасні ударні системи озброєнь, що забезпечують вогневе ураження ПРО. Перший етап військових заходів реагування вже реалізований - у Калінінградській області була введена в експлуатацію нова радіолокаційна станція попередження. Іншими заходами передбачено розгортання там же ракетного комплексу «Іскандер».

«Звичайно, подібні заяви Росії викликають стурбованість союзників щодо НАТО. Крім того, я зазначив би, що це марна трата фінансових ресурсів Росії, оскільки посилення військового наступального озброєння спрямоване проти штучно створеного ворога, проти ворога, якого не існує», - сказав Расмуссен, передає РІА «Новости».

Плани США створити в Європі систему протиракетної оборони, яка надійно б захистила їх територію від балістичних ракет, є однією з головних проблем в російсько-американських відносинах. Представники адміністрації США заявляли, що ЄвроПРО не спрямована проти Росії і її стратегічного потенціалу. Для Москви ж принципово, щоб гарантії ненаправленої ЄвроПРО були зафіксовані на папері.

При розвитку подій за несприятливим сценарієм президент Медведєв не виключив відмови РФ від політики роззброєння і ревізії раніше досягнутих угод з США про обмеження озброєнь і контроль над ними.

Як повідомлялося, Литва знову підніматиме тему ПРО в Європі і активно співпрацюватиме з НАТО з питань захисту своєї території, заявила президент республіки Даля Грібаускайте.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

424