Данія як країна-голова Ради Європейського Союзу виступає за розширення співробітництва у рамках «Східного партнерства». Про це сьогодні на прес-конференції у Москві сказав Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Данія у РФ Том Рісдаль Йенсен.

«Це дуже важливе пріоритетне завдання для Данії як голови. Ми хочемо розширення співробітництва з цими країнами», - сказав Йенсен.

За його словами, головне завдання - це сприяння розвитку партнерства як з країнами «Східного партнерства», так і з країнами Близького Сходу та Північної Африки.

«Ми сподіваємося, що всі країни зроблять свій внесок у цю співпрацю, це стосується всіх, а не тільки України», - сказав посол, повідомляє «УНІАН».

У свою чергу, тимчасово Повірений у справах Представництва Європейського Союзу у РФ Майкл Вебб додав, що ЄС виступає за розвиток співпраці з усіма країнами-учасниками «Східного партнерства» з питань розвитку демократії, прав людини, внутрішньої політики, розвитку торгівлі, полегшення візового режиму і т.д.

Відповідаючи на запитання, чи буде підписаний договір про асоціацію між Україною та ЄС під час головування Данії, Вебб нагадав, що у грудні йшла інтенсивна робота з підготовки саміту Україна-ЄС. «До цього саміту ми завершили переговори щодо угоди Україна-ЄС, яка включає створення зони вільної торгівлі, але тим не менше, ми цю угоду не парафували, не підписали. У нас були дуже ясні і відверті обговорення між головою комісії та Президентом України щодо політичної ситуації в Україні, юридичні питання і проблеми, ми висловили занепокоєння з приводу недавніх подій, ми сподіваємося, що через певний час, у майбутньому, ми зможемо фіналізувати цю угоду з Україною», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, Україна і ЄС почали переговори щодо Угоди про асоціацію, яка включатиме зону вільної торгівлі, у 2007 році.

19 грудня на саміті Україна-ЄС було оголошено про завершення переговорів стосовно Угоди про асоціацію.

МЗС України очікує, що Угода про асоціацію з ЄС буде парафована у середині лютого.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

449