Комісар Євросоюзу з питань енергетики Гунтер Еттінгер вважає, що Україна, укладаючи будь-які нові угоди з Росією в галузі енергетики, повинна поважати свої зобов'язання, взяті під час приєднання до угоди про Енергетичне співтовариство.
Про це Еттінгер заявив сьогодні в ході телефонної розмови з міністром енергетики України Юрієм Бойком.
«Це важливо як для енергетичної безпеки та незалежності України, так і тому, що розділ про енергетику в Угоді про асоціацію ЄС-Україна (включаючи глибоку і всебічну зону вільної торгівлі) побудований на цих зобов'язаннях», - йдеться в повідомленні прес-служби Єврокомісії.
«ЄС хоче, якщо цього хочуть Україна і Росія, приступити до тристоронніх консультацій щодо транзиту газу в будь-який час. Комісія залишається готовою продовжувати як активну підтримку реформ українського енергетичного сектора, так і модернізувати інфраструктуру з транзиту газу в Україну, щоб забезпечити її збереження як ключової частини Панєвропейської енергетичної мережі», - цитує прес-служба Еттінгера, повідомляє «УНІАН».
Комісар ЄС зазначив, що разом з українським міністром вони узгодили спільну стратегію подальшої інтеграції українського енергетичного ринку в ЄС і негайно планують почати роботу над її реалізацією. При цьому Еттінгер пообіцяв залишатися в контакті з Бойком щодо розвитку переговорного процесу з Росією про постачання газу.
У свою чергу, Бойко запевнив комісара ЄС у тому, що результат переговорів з Росією не призведе до переривань в постачаннях російського газу до Європи.
Нагадаємо, Україна 1 лютого 2011 р. придбала повноправне членство в Енергетичному співтоваристві.
У рамках членства в Енергетичному співтоваристві Україна повинна підвищувати ефективність функціонування внутрішніх ринків, насамперед, ринків електроенергії та газу шляхом впровадження відповідного законодавства Євросоюзу.
Зараз Київ і Москва ведуть переговори про перегляд газових контрактів, підписаних на початку 2009 року, з метою зменшення ціни російського газу. У той же час, результатів під час переговорів досягти поки не вдалося.
Як повідомляв ForUm, у кінця грудня 2011 року голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що вартість української газотранспортної системи незабаром може сильно впасти в ціні.
Крім того, доповідаючи прем'єр-міністру РФ Володимиру Путіну про підсумки переговорів з Україною, Міллер повідомив, що Київ оцінює свою ГТС у 20 млрд євро, плюс до 8 млрд євро потрібно витратити на її ремонт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом