Єврокомісія вважає, що створення єдиного органу контролю над якістю продовольства на всіх стадіях - від перевірки якості кормів і контролю над внесенням мінеральних добрив до роздрібної торгівлі - сприяє більш ефективному контролю та використанню фінансових і людських ресурсів.

Про це в Брюсселі заявили в прес-службі Єврокомісії у відповідь на прохання прокоментувати рішення українського уряду створити єдину службу контролю над якістю продовольства на базі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.

«Створення єдиної служби продовольчої безпеки дає можливість сконцентрувати операції, що стосуються безпеки продовольчих ресурсів рослинного та тваринного походження, на всіх стадіях продовольчого ланцюга - від виробництва до фінального споживання - в одному державному регуляторному органі, а також реалізовувати узгоджену політику співробітництва з відповідними професійними організаціями країни» , - заявили в прес-службі Єврокомісії, передає «УНІАН».

«Не останнє значення має також те, що така система є більш гнучкою і керованою (через відсутність необхідності координації між різними контролюючими органами) і дає можливість краще використовувати людські та фінансові ресурси», - додали в прес-службі.

Разом з тим, як зазначили в прес-службі Єврокомісії, в ЄС не існує чітких вимог до того, скільки центральних органів влади повинні займатися контролем якості продовольства. У більшості країн-членів Європейського Союзу, за даними Єврокомісії, створено єдиний орган, який займається цими питаннями, проте в декількох країнах-членах ЄС є кілька контролюючих органів за якістю продовольства.

У прес-службі Єврокомісії також зауважили, що в Угоді про асоціацію, переговори щодо якої з Україною завершені, не міститься чіткої вимоги до того, скільки центральних органів влади повинні займатися контролем над продовольством, головне, щоб цей контроль відповідав стандартам Євросоюзу.

Як повідомлялося, керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко висловив думку, що російська санітарна служба, можливо, буде змушена піти на обмеження ввезення з України аграрної продукції.

На такий крок його відомство може піти через негативні наслідки, до яких призведе передача в Україні ветеринарній службі функцій з контролю за харчуванням людей. «З'явилася серйозна проблема. Судячи з офіційних загальнодоступних документів, у 2012 році в Україні профілактикою холери серед людей займатимуться не медики, а ветеринарна служба. Це означає, що вже з травня ми досить серйозно посилимо нагляд на кордоні з Україною», - сказав Онищенко.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко бачить необхідність у тому, щоб Онищенко вибачився за висловлювання про контроль якості української агропродукції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

399