Понад рік тривав судовий розгляд кримінальної справи за обвинуваченням дільничного інспектора Шевченківського райуправління міліції столиці Сергія Приходька і старшого інспектора цього ж управління Сергія Коваленка у вчиненні службових злочинів, що призвели до порушення прав студента Ігоря Індила на повагу його людської гідності, свободу та особисту недоторканність, повідомили ForUm’у у прас-службі омбудсмана.

За дорученням Карпачової у судовому розгляді справи брала участь фахівець секретаріату уповноваженого з прав людини як представник потерпілих – батьків Ігоря Індила. Це один із тих виняткових випадків, коли омбудсман України прийняла рішення про обов'язкове представництво в суді інтересів потерпілих, оскільки, на переконання Уповноваженого з прав людини, слідством не було встановлено причинного зв’язку між діями згаданих працівників міліції та настанням тяжких наслідків – смерті Індила. Цю позицію обстоював у суді представник уповноваженого з прав людини.

Омбудсман вважає, що під час розслідування справи та розгляду її Деснянським районним судом міста Києва були допущені істотні порушення кримінально-процесуального законодавства. Так, 23 грудня 2011 року судом було закрито кримінальну справу стосовно одного з підсудних – Коваленка за частиною першою статті 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України на підставі акту амністії. Це рішення прийнято передчасно, з порушенням вимог частини другої статті 6 та статті 282 Кримінально-процесуального кодексу України щодо порядку закриття кримінальної справи, і є незаконним. У зв’язку з цим у грудні минулого року його оскаржено омбудсманом України до Апеляційного суду міста Києва.

5 січня 2012 року суддя оголосив вирок стосовно Приходька, згідно з яким засудив його за частиною другою статті 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України до п’яти років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробувальним строком на два роки, а також позбавив його права на два роки обіймати посади в правоохоронних органах та органах влади.

Наразі уповноваженим з прав людини готується апеляція на вирок, адже суд не усунув суперечності доказів у справі, проігнорував дані про застосування працівниками міліції фізичного насильства до Індила, відмовив у задоволені ряду клопотань сторони потерпілих, зокрема щодо встановлення та допиту осіб, які перебували в Шевченківському райуправлінні міліції і могли бути очевидцями подій.

В апеляції омбудсман наполягатиме на скасуванні вироку Деснянського районного суду міста Києва та направленні справи на додаткове розслідування. Лише за цих умов можливе всебічне, об’єктивне та повне дослідження всіх обставин смерті Ігоря Індила, встановлення факту порушення його прав на охорону здоров'я і життя, а також надання належної правової оцінки діям винних осіб.

Провадження омбудсмана у цій справі триватиме доти, поки не буде відновлено справедливість та захищено права батьків загиблого Індила.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

692