Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявляє, що модель взаємодії України з Митним союзом (МС) у форматі «3 +1», насамперед, повинна базуватися на основі принципів прагматизму і взаємовигідної співпраці.

«Якщо ми говоримо про економіку, то, переконаний, завжди можна знайти таку компромісну формулу, яка б задовольняла і тих у МС, хто виступає з позицій захисту внутрішнього ринку, і наших експортерів, які бажають на цьому ринку працювати», - сказав міністр.
 
Він зазначив, що українська продукція затребувана в Росії, Казахстані та Білорусі. «Якщо не політизувати питання, то і карамель, і верстати, і труби, й інші товари і надалі знаходитимуть попит в країнах Митного союзу, приносячи користь, а не шкоду їх народним господарствам. Головне - утримуватися від спокуси використовувати, часто собі на шкоду, тарифні і нетарифні обмеження на імпорт для спроб вплинути на геополітичний вибір сусіда», - підкреслив Грищенко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на запитання з приводу закликів брати участь в Євразійському союзі, глава українського МЗС сказав: «Стратегічний курс розвитку країни та її зовнішньої політики, заснований на широкому громадському консенсусі, визначений, і все, що суперечить йому, не може розглядатися всерйоз».

Разом з тим, міністр зазначив, що на частку країн - членів МС, які планують створювати Євразійський союз, припадає приблизно такий же обсяг української торгівлі, як і на частку всіх 27 країн-членів ЄС. «Тому ми шукаємо, і будемо продовжувати шукати прийнятну формулу взаємодії з цим об'єднанням заради відстоювання інтересів українських експортерів», - підсумував Грищенко.

Нагадаємо, Україна поки не налаштована вступати в Митний союз ЄЕП.
На початку вересня Президент Віктор Янукович заявив, що вважає необхідним для України до можливого вступу в союз подивитися на його роботу через 1-2 роки. Зараз же Янукович пропонує Митному союзу співпрацю за формулою «3 +1».

Президент Росії Дмитро Медведєв виключає можливість такої співпраці. За його словами, якщо Україна не вступить в союз повноцінно, виникне така ситуація, коли його учасникам доведеться використовувати інші митні режими щодо України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

4918