Сьогодні Україна вийшла на стабільні темпи економічного розвитку і стає потенційним кандидатом на «нове економічне диво» світового масштабу. Про це у своєму інтерв'ю виданню «Kyivpost» заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, повідомили ForUm'у в прес-службі уряду.

За його словами, переваги інвестування в українську економіку очевидні завдяки низці прозорих, зрозумілих і абсолютно безперечних критеріїв.

Серед сприятливих умов для інвестування у вітчизняну економіку Андрій Клюєв назвав платоспроможність за зовнішніми та внутрішніми борговими зобов'язаннями, стабільність розвитку економіки, зростання промислового виробництва і приріст іноземного капіталу.

«У той час як боргові проблеми в Греції продовжують загрожувати стабільності Єврозони, знижено кредитний рейтинг Італії і зростає соціальна напруженість в Іспанії, оцінки інвесторами ризиків суверенного дефолту України не викликають ніяких сумнівів у платоспроможності нашої країни, а національна економіка показує стабільне зростання в 5%», - зазначив Клюєв.

Він також повідомив, що зростання промислового виробництва складає понад 8%, що відбилося на фінансових результатах, які в 1,7 рази більші, ніж у 2010 році. «Якщо у 2000-2004-му роках основні капіталовкладення робилися в нерухомість, то вже зараз домінує частка акціонерних капіталовкладень нерезидентів. Ті ж обсяги інвестицій в промисловість зросли на 13,5% порівняно з 2010-м роком, а капіталовкладення в готельний бізнес зросли більш, ніж удвічі: на 125,6%», - додав Клюєв.

Він також навів серед чинників інвестиційної привабливості України наявність в нашій державі великої кількості невикористовуваних земель, можливості будівництва значної кількості тваринницьких ферм і молочних фабрик - навіть в умовах неухильного зростання потреб світового ринку в продовольстві. «Досить високий рівень розвитку сусідніх ринків істотно обмежує потенціал їхнього росту - ці ринки вже просто не в змозі прийняти в себе нові вливання. Аграрний сектор економіки Західної Європи досяг своєї межі: всі землі оброблені, скотарство і виробництво молочної продукції можуть зростати лише за рахунок технологічного прогресу», - зазначив Клюєв.

«Цей приклад - лише один сектор економіки, а подібна ситуація спостерігається і в багатьох інших галузях: видобувна промисловість, машинобудування, теплоенергетика, харчова промисловість, транспорт. Згідно з різними рейтингами і дослідженнями, саме ці галузі української економіки є найбільш привабливими для інвестування. Тільки з цих причин іноземний бізнес просто не зможе обійти Україну», - зазначив перший віце-прем'єр.

Крім того, Клюєв серед інших сприятливих умов інвестування в українську економіку назвав і вигідне географічне розташування України та її транспортну систему. Це, на думку першого віце-прем'єра, дозволить значно здешевити транспортування товарів, вироблених в Україні, до будь-якої країни Європи.

«Додамо до цього наявність сучасних виробничих потужностей в Україні, які готові вже зараз отримувати замовлення, наявність кваліфікованої, дисциплінованої і недорогої робочої сили і фахівців з чудовою освітою, і отримаємо всі необхідні інгредієнти, які забезпечують успіх бізнес-проекту», - зазначив у статті перший заступник голови уряду.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

4859