Політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик назвав кореспонденту ForUm'у п'ять найбільш значущих подій у суспільно-політичному житті України у 2011 році.
«Перше – це пенсійна реформа. Вона стосується всіх – і тих, хто вже на пенсії, і хто вийде на неї у майбутньому. Тому її можна поставити на 1-е місце. При всьому позитиві у ній не прораховані соціальні і політичні ризики, тому ми отримали досить негативне ставлення суспільства. Крім того, непродуманість реформи у частині нарахування пенсій працівникам бюджетної сфери – медикам, педагогам та іншим», - зазначив політолог.
Друга подія, на думку Кулика, це прийняття антикорупційного законодавства, що відповідає європейським нормам. «Це вплине на важливі сегменти держапарату. З цим пов'язана і декриміналізація економічних злочинів. Кілька положень даного процесу, особливо те, що пов'язано з контрабандою, потребує дискусії. Але у цілому Україна перестане бути аутсайдером у частині декриміналізації», - підкреслив експерт.
Ще одна важлива подія 2011 року, за словами Кулика, – повернення до змішаної системи виборів у Верховну Раду. «Це консенсус влади і народу. За закон віддано 366 голосів – 3/4 парламенту, а це означає високий рівень легітимності, демократичності та прозорості майбутніх виборів. Притому організація виборчого процесу виписана з урахуванням побажань опозиції. Враховано 90% вимог не лише опозиції, а й Венеціанської комісії, ОБСЄ. Велику роль у цьому зіграла тимчасова комісія з узгодження тексту документа на чолі з представником опозиції і при активній участі Адміністрації Президента», - додав Кулик.
Крім того, він зазначив, що у 2011 році реалізовані важливі проекти у плані підготовки до Євро-2012. «По суті, Україна виконала всі свої зобов'язання, незважаючи на всю критику і підколки опозиції», - сказав він.
Ще одним позитивом експерт вважає закінчення переговорів про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом. «У цьому процесі є певна політична неузгодженість між різними центрами впливу у владі, включаючи спроби політспекуляцій. Але конкретні цифри вигод від ЗВТ з Україною вже закладені у бюджети європейських країн», - додав політолог.
Разом з тим, мінусами 2011-го Кулик назвав невизначеність з принципами взаємодії з Митним союзом, ЄврАзЕС. «Не вироблена адекватна політика щодо Росії», - підсумував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом