Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник прогнозує прийняття законопроекту про вищу освіту в першій половині 2012 року.

«Мені здається, що це - робота першої половини 2012 року. І набути чинності він повинен, відповідно, з моменту прийняття, а низка статей, пов'язаних з фінансовими питаннями, з підготовкою нового бюджету - з бюджетом 2013 року», - сказав міністр, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Табачника, Комітет з освіти і науки Ради Європи зробив позитивний висновок за результатами експертизи українського проекту закону про вищу освіту.

Міністр також зазначив, що всі спірні моменти законопроекту вже зняті. «Навіть ті, які викликають у когось заперечення, вони все одно мають переважну підтримку експертного співтовариства. Швидше, зауваження є поодинокими», - підкреслив він.

Табачник нагадав, що одна з позицій, яку необхідно відстояти в парламенті - збереження кількості студентів, що навчаються за рахунок держбюджету, на рівні 51%. У законопроекті передбачено, що студентські стипендії прирівнюватимуться до прожиткового мінімуму, а вартість навчання студентів-контрактників не змінюватиметься протягом навчального курсу.

«Стипендії будуть прив'язані до прожиткового мінімуму. Якщо на сьогоднішній день прожитковий мінімум становить 860 гривень, а звичайна академічна стипендія зараз з урахуванням індексації приблизно - 580 грн, виходить практично 50%-е збільшення», - зазначив міністр.

За словами Табачника, низка статей дозволять розширити автономію ВНЗ. У законопроекті передбачено, що українські освітньо-кваліфікаційні рівні будуть приведені до системи в Європі: бакалавр, магістр, доктор філософії (Ph.D.). «І зберігаємо, як національну особливість, молодшого спеціаліста - для того, щоб не зруйнувати систему вищих навчальних закладів першого та другого рівнів акредитації», - зазначив міністр.

Крім того, за його словами, буде узаконено зовнішнє незалежне оцінювання, яке проходять абітурієнти. «Тому що на сьогоднішній день воно проводиться, але без законодавчого закріплення», - підкреслив Табачник.

Міністр освіти також зазначив, що низку норм законопроекту авторська група адаптувала до закордонних законодавчих актів. «Це нормально, тому що полякам допомагали німецькі фахівці працювати над законом про вищу освіту, угорцям - з Ради Європи», - заявив Табачник.

Як повідомляв ForUm, 20 грудня голова Комітету науки і освіти парламенту Максим Луцький повідомив, що проект нової редакції закону України «Про вищу освіту» буде зареєстрований у Верховній Раді найближчим часом.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

769