Верховна Рада України прийняла за основу проект постанови «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2012 року», внесений представниками опозиції. За дане рішення проголосували 287 із 333 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
У проекті постанови зазначено, що прийняття цього документа необхідне для забезпечення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, на вільне висловлення своїх поглядів і переконань, створення належних умов для творчої діяльності журналістів, забезпечення плюралізму думок у матеріалах друкованих та електронних засобів масової інформації, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні кампанії з виборів народних депутатів у 2012 році, а також недопущення припинення діяльності ЗМІ інакше як за рішенням їхнього засновника (співзасновників) або суду, повідомляє «УНІАН».
Проектом постанови передбачено, що Кабінет Міністрів України повинен вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами засобів масової інформації на період проведення передвиборчої кампанії з виборів народних депутатів України.
Державній податковій адміністрації України буде рекомендовано скасувати графіки перевірок засобів масової інформації на період передвиборної кампанії з виборів народних депутатів.
ВР також буде рекомендувати Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення скасувати графіки перевірок телерадіоорганізацій на період передвиборної кампанії з виборів народних депутатів України.
Як відомо, найчастіше постанови у парламенті приймаються за основу і в цілому шляхом одного голосування.
Як сказав голова Верховної Ради Володимир Литвин, приймаючи такий проект постанови, «ми приймаємо політичний документ під вибори». Він додав: «Ми намагаємося таким способом, приймаючи у вигляді постанови політичне рішення, постанову поставити вище законів України». На думку Литвина, необхідно доручити профільному комітету підготувати відповідну доповідь для того, щоб можна було «належно реагувати на цю проблему».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом