Україна у рамках засідання Міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) у Москві не підписувала жодного документа, але продовжує вивчати досвід інтеграційних об'єднань на пострадянському просторі.

Про це повідомив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, державами-учасницями СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, який представляв Україну на засіданні.

«Україна - спостерігач у ЄврАзЕС, але для нас процеси, які проходять у рамках ЄврАзЕС, дуже цікаві, адже з цими країнами у нас найбільший ринок», - сказав Мунтіян.

За його словами, товарообіг з країнами ЄврАзЕС навіть більший, ніж з Європейським Союзом, тому все, що тут відбувається, дуже важливе, передає «УНІАН».

«Я прибув для того, щоб вивчати ці процеси, вивчати розвиток країн-учасниць», - зазначив він.

За його словами, в умовах економічної кризи для України дуже небезпечно залишатися між двома економічними об'єднаннями - ЄС і ЄЕП, зокрема, йдеться про ризик втратити ринки збуту.

Мунтіян підкреслив, що у даний час здійснюється аналіз результатів, які можуть настати для України після створення ЄЕП ​​ з 1 січня 2012.

При цьому він нагадав, що з цими країнами підписаний договір про зону вільної торгівлі у рамках СНД. Зараз питання, чи буде цей договір виконуватися і чи пройде процедуру ратифікації у кожній із країн-підписантів, додав він.

«Україна аналізує ситуацію, фактори позитивного і негативного впливу», - сказав він.

Мунтіян зазначив, що, за його підрахунками, по багатьом галузям реального сектора економіки Україна може втратити ринки країн Митного союзу. У першу чергу РФ, зокрема, це може стосуватися авіабудування, суднобудування, ВПК та інших галузей.

«Цього допускати не можна, потрібно шукати форми співпраці з країнами Митного союзу», - додав він.

Він також повідомив, що президент РФ на засіданні говорив, що Україні потрібно визначитися з подальшою інтеграцією.

«Так, він (президент РФ Дмитро Медведєв) згадував про те, що країнам-учасницям і спостерігачам ЄврАзЕС необхідно прийняти рішення про інтеграцію, при тому, що РФ не тисне ні на кого, а лише пропонує», - сказав Мунтіян.

Мунтіян вважає, що на даному етапі Україна, щоб не втратити існуючі ринки, варто разом з Митним союзом рухатися. При тому, що країни Митного союзу допоможуть вийти на ринки Азіатсько-тихоокеанського регіону.

«Потрібно відходити від політичних амбіцій, а переходити на економічні реалії й інтегруватися з країнами ЄврАзЕС», - вважає він.

На засіданні ЄврАзЕС було підписано 23 документа.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

538