Венеціанська комісія вітає наявність широкого політичного компромісу щодо закону про вибори народних депутатів в Україні.
Як заявила член Венеціанської комісії, радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, про це йшлося на засіданні Венеціанської комісії 16 грудня.
Зокрема, сьогодні Венеціанська комісія на своєму засіданні заслухала інформацію про подальший розвиток ситуації після прийняття Спільного висновку Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо проекту закону про вибори народних депутатів України (CDL-AD (2011) 037) від 15 жовтня 2011 року, передає «УНІАН».
Ставнійчук проінформувала членів Венеціанської комісії про хід процесу щодо прийняття Закону «Про вибори народних депутатів України». Вона, зокрема, зазначила, що «в парламенті в рамках створеної Тимчасової спеціальної комісії відбулася відкрита професійна дискусія із залученням представників усіх депутатських фракцій про основні концептуальні положення законопроекту». За результатами роботи ТСК законопроект був істотно допрацьований: у ньому, за словами Ставнійчук, враховані всі пропозиції від опозиції, що стосуються забезпечення демократичності виборчого процесу, і більшість рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ, які були висловлені в їх Спільному висновку від 15 жовтня 2011 р.
Ставнійчук повідомила Комісії, що 17 листопада 2011 р. Закон «Про вибори народних депутатів України» був прийнятий Верховною Радою. За прийняття закону проголосували 366 народних депутатів України, які представляють всі фракції парламенту - і опозицію, і більшість.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом