Ефективна реформа системи охорони здоров'я залишається серед пріоритетних питань, яким приділяє увагу Глава держави. Про це, як повідомили ForUm'у в прес-службі Глави держави, заявила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова під час наради з питань реформування медичного обслуговування в Україні.
Як зазначила Акімова, Янукович тримає під контролем, насамперед, реформування сфери надання медичних послуг - адже це питання стосується кожної людини. На переконання Глави держави, активними ініціаторами змін у вітчизняній медицині повинні бути в тому числі регіони. «Реформи не можуть йти тільки з центру. Головний реформаційний механізм завжди знаходиться на регіональному рівні», - підкреслила перший заступник глави Адміністрації.
Акімова нагадала про завдання, які стояли цього року перед МОЗ і місцевою владою в контексті медичної реформи. Йшлося, зокрема, про оптимізацію мережі медичних установ з акцентами на первинну і вторинну допомогу; реорганізацію системи надання екстреної допомоги; створення нового фінансового механізму, який би передбачав заохочення лікарів не тільки за кількістю, а й за якістю роботи; організацію системи підготовки та перепідготовки кадрів - зокрема для первинної ланки; оцінку якості надання медичних послуг.
«Безсумнівно, позитивні досягнення в цих питаннях є», - підкреслила Акімова. Вона, зокрема, нагадала про два прийняті Верховною Радою профільні закони, успішне втілення пілотних проектів у Вінниці та Дніпропетровську і т.д.
«Є регіони, які вже сьогодні пропонують в рамках запропонованих фінансових пакетів хороші стимули для своїх лікарів», - також зазначила Акімова, додавши, що йдеться про надання службового житла, мобільний зв'язок, забезпечення транспортом і т.д.
Серед першочергових задач медичної реформи на 2012 рік перший заступник глави Адміністрації Президента назвала модернізацію системи первинної допомоги та створення системи закладів з надання екстреної допомоги. Йдеться, зокрема, про розбудову системи інформаційно-аналітичної служби, впорядкування документообігу та формування реєстрів - пацієнтів, лікувальних установ, кадрів. «Це ті речі, без яких неможливо ані сформувати бюджет, ні сформулювати завдання, ні в майбутньому забезпечити договори між обласним та районним відділами охорони здоров'я та лікувальними закладами. Без цього неможливо оцінити якість роботи», - сказала Акімова.
«Завдання всім регіонам - подивитися на якість своїх інформаційно-аналітичних служб і починати їх перебудову під реформу», - підкреслила вона.
Перший заступник глави Адміністрації також наголосила, що кожен регіон повинен представити свою програму реформування медичного обслуговування в рамках Національного плану дій на 2012 рік. «Протягом місяця після затвердження Національного плану дій в регіонах готуватиметься свій план, в якому медична складова повинна бути виписана чітко і зрозуміло, разом з критеріями оцінювання, за якими ви самі будете моніторити свої успіхи», - сказала Акімова, звертаючись до учасників наради .
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом