Скорочення бюджетних витрат, яке неминуче при загостренні кризових явищ у світовій економіці, має поєднуватися з відновленням соціальної справедливості, звуженням прірви між дуже багатими і дуже бідними. Таку думку висловив віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в авторській статті для «Дзеркала тижня».
«Саме тому Міністерство соціальної політики ініціювало розробку законопроекту про податок на багатство», - підкреслив Тігіпко, повідомляє його офіційний сайт.
Чиновник зазначив, що багаті люди повинні бути зацікавлені у сплаті цього податку, адже він сприятиме зниженню соціальної напруженості у суспільстві, викликаної великими розривами доходів різних груп населення. Крім того, сплата цього податку багатими людьми - це внесок у підтримку вітчизняної економіки та збереження вартості активів.
«Сплата податку на багатство фізичними особами - це як політика корпоративної соціальної відповідальності для великих компаній, зацікавлених у сталому розвитку на тривалу перспективу. В обох випадках діє схожий принцип: «успішний бізнес в успішній країні» - «успішні люди у багатому суспільстві», - вважає Тігіпко.
Разом з тим, віце-прем'єр підкреслив, що влада повинна працювати над створенням умов для розвитку бізнесу та зростання економіки.
«Я добре розумію і ту відповідальність, яку покладає на уряд збільшення фіскального навантаження на бізнес і багатих людей. Попит на реформи, дієві у довгостроковій перспективі, і на заходи, здатні згладити другу хвилю фінансово-економічної кризи, зростає. Тісний діалог і взаємодія влади та бізнесу допоможуть подолати серйозні виклики, які стоять перед економікою країни», - підкреслив Тігіпко.
Чиновник зазначив, що податок на багатство впроваджується як тимчасовий захід, який допоможе вчасно виплачувати пенсії, збалансувати бюджет. «Мине п'ять років, і ми зробимо висновки: чи ефективні антикризові заходи, яку користь принесли нинішні реформи, як змінився бізнес-клімат. Якщо ми зможемо дати бізнесу те, чого він хоче, дерегуляцію, просту і зрозумілу систему сплати податків, відсутність поборів і корупції, то бізнес сам захоче ділитися з державою і брати участь у встановленні соціальної рівності в Україні», - вважає Тігіпко.
Як раніше повідомляв ForUm, Мінпраці та соцполітики пропонує ввести до Податкового кодексу нову графу - податок на багатство.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом