У Києві лікарі швидкої допомоги складають свій «чорний» список неблагополучних квартир і не виїжджають туди, де їх колись образили. Як пише «Сегодня», міліція подумує про те, щоб забезпечити лікарів кнопками екстреного виклику правоохоронців. Адже останнім часом кількість нападів на лікарів, за словами головного лікаря швидкої Анатолія Вершигори, збільшилася.
Лікарі швидкої зізнаються, що працюють на свій страх і ризик. «Ми навіть на міліцію іноді понадіятися не можемо. Нас викликають на якусь бійку, де повно неадекватних людей. Але ми на місці опинялися раніше, ніж міліція», - розповів один із лікарів швидкої. Інші зізнаються, що серед медиків швидкої існує свій «чорний» список, який вони самі намагаються передавати одне одному. Якщо за якоюсь адресою лікар потрапив у небезпечну ситуацію, чи він бачить, що тут справжній наркоманський притон, то у таку неблагополучну квартиру вже не поїдуть. Або постараються викликати міліцію, щоб одним туди не входити.
«Одного разу мені довелося їхати на виклик, мене диспетчер попередив, що там явно п'яна компанія. Але відмовитися не можна, людині стало зле. Ми домовилися з водієм, що я входжу туди з включеним мобільним, якщо він почує щось, то відразу викликає міліцію і біжить до мене на допомогу», - розповів лікар Дмитро. Ще буває, коли наркомани забирають у лікарів із валізки усі ліки. «Наркомани не знають про те, що у валізці лікаря можна знайти хіба що димедрол. Нічого «міцнішого» він з собою не возить», - говорить головлікар лікарні №1 Ігор Чермак.
У столичній міліції кажуть, що тільки цього року було кілька гучних випадків. Наприклад, у Дарницькому районі жінка напала на двох медиків, які приїхали її оглянути - одному із лікарів пацієнтка вдарила у груди ножицями і шпурнула телефон у іншого фельдшера. Два схожих випадки сталися у Деснянському районі.
У міліції радять лікарям убезпечитися. «У ДСО є переносні пульти виклику патрульної машини. Такими можна було б забезпечити бригади швидкої. У конфліктних ситуаціях варто натиснути кнопку - і наряд міліції буде на місці», - говорить в.о. начальника прес-служби столичної міліції Володимир Дмитренко. «Сподіваємося, скоро буде прийнятий закон про швидку допомогу, його зараз готує Кабмін. І там буде включений пункт, що лікарі будуть носити з собою засоби захисту - газовий балончик», - говорить голова комісії Київради з медицини Алла Шлапак.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом