З такою заявою сьогодні в Українському домі на нараді представників громадських організацій з питання підготовки та проведення конституційних зборів виступила керівник Українського фонду миру Людмила Супрун.

Зокрема, вона заявила, що «після реанімації старої Конституції України Президент України разом з Верховною Радою повернули колишні повноваження і рамки, серед яких парламент країни обирається на 4, а не на 5, 10 або 20 років, як цього б хотілося народним обранцям. Хоча депутати нишком і внесли зміни до конституції, продовживши собі повноваження на один рік, але з точки зору легітимності повноваження сьогоднішнього парламенту закінчилися ще 23 листопада 2011 року. Тобто, по суті, необхідно оголосити початок чергової виборчої кампанії в країні. За логікою речей, будь-яке рішення депутатів після 23 листопада є також нелегітимним. Це особливо актуально перед майбутнім прийняттям антинародних нормативних актів, які стосуються праці та землі. Нехай сьогоднішня Рада пояснить страйкуючим чорнобильцям, афганцям, пенсіонерам, всьому українському народу, чому він - український народ - повинен виконувати закони, прийняті після 23 листопада, а також терпіти при владі кнопкодавів, які засиділися, - заявила Людмила Супрун.

У свою чергу, голова виконкому Громадського конституційного конгресу Юрій Збітнєв, підтримав тезу про нелегітимність парламенту і заявив, що зараз основне завдання, у тому числі і Громадського конституційного конгресу, дати людям відповідь - як вони можуть і повинні впливати на владу, як сформувати таку владу в країні, яка буде виконувати, а не обговорювати або, тим більше, саботувати волю народу. «Рішення сьогоднішньої влади фактично повністю не підтримуються людьми. Про яке народне схвалення може йтися, якщо того ж Президента підтримують, а швидше за все, терплять не більше 20%. Необхідно негайно створити паралельну систему управління державою через механізм Конституційних зборів», - заявив Юрій Збітнєв.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

712