Європейський парламент висловлюється за можливе надання Україні допомоги при проведенні переговорів за умовами постачань газу з Росії для забезпечення торгівлі за європейськими стандартами.

Про це йдеться в проекті резолюції ЄП. Резолюція буде винесена на голосування у четвер в рамках засідання ЄП, передає «Інтерфакс-Україна».

«Допомогти українській владі у проведенні переговорів за умовами, що регулюють постачання газу з Росії, для того, щоб забезпечити відповідність у сфері торговельних стандартів і цін торгівлі газом України з Росією стандартам ЄС», - йдеться в проекті резолюції.

Крім того, ЄП висловлюється за зміцнення в рамках Угоди про асоціацію співробітництва між Україною та ЄС у сфері енергетики.

«Прагнути до укладення подальших угод між Україною та ЄС, спрямованих на забезпечення постачання енергоносіїв для обох сторін, включаючи надійні і диверсифіковані системи транзиту нафти і газу і загальний механізм реагування в разі виникнення заворушень чи перебоїв у нафтових і газових постачаннях з Росії», - наголошується в проекті документа.

Як раніше повідомляв ForUm, голова Ради федерації Федеральних зборів Російської Федерації Валентина Матвієнко сподівається на вирішення спірних питань, пов'язаних з газовими відносинами України й Росії, у грудні.

У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що розбіжності між Україною і Росією в питанні ціни на газ будуть рано чи пізно врегульовані.

24 листопада Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна і Росія досягнуть домовленості про ціну на газ до кінця 2011 року.

Нагадаємо, 10 листопада міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна і Росія перейшли до технічного оформлення газових домовленостей.

Він нагадав, що основою переговорів між Україною і Росією в газовій сфері, що проводяться зараз, послужила зустріч Президента України Віктора Януковича з президентом РФ Дмитром Медведєвим і прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним у Завидово (Росія) у вересні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

508