З 1 січня 2012 року набуває чинності Закон про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив заступник голови Державної податкової служби України Сергій Лікар.

За його словами, цей закон – важлива частина податкової реформи України, зокрема, законом вводиться диференційоване оподаткування малого бізнесу в залежності від річного товарообігу, що дає такому бізнесу різні конкурентні умови з підприємствами, які працюють за загальною системою оподаткування.

Лікар підкреслив, що у той же час дещо змінено правила для підприємців, які працюють на єдиному податку. «Але ставка єдиного податку складе 1% до 10% мінімальної зарплати (10-100 грн), тобто не зміниться», - заявив він.

За його словами, ця ставка стосується фірм, які не мають найманих працівників. «Якщо такі працівники є, то підприємець може працювати за іншою податковою категорією. Якщо його річний дохід не перевищує 1 млн грн, то ставка фіксованого податку для нього складе від 2% до 20% мінімальної зарплати, тобто від 20 до 200 грн», - сказав Лікар.

Заступник голови ДПС також повідомив, що 1 і 2 грудня в усіх регіонах України пройдуть роз'яснювальні семінари для платників податків. «У будь-якому разі подібні нововведення вимагають деякого часу для адаптації. Потрібен час на вивчення нового закону і вибору оптимальної моделі оподаткування. Тому ДПАУ вирішила продовжити мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу, який триватиме протягом першого кварталу 2012 року», - підкреслив він.

Для довідки. У план-графік проведення документальних перевірок на 2011 рік було внесено всього 12 .2 тис. суб'єктів господарювання, що на 11.1 тис. (48%) менше, ніж у 2010 році.

Як раніше повідомляв ForUm, 20 жовтня Верховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування. Закон, зокрема, передбачає поділ «спрощенців» на чотири категорії.

Крім того, 14 розділ Податкового кодексу повернув норму, згідно з якою підприємствам дозволяється відносити до валових витрат придбання товарів і послуг у підприємців-спрощенців.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1157