Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сподівається, що новий закон про прокуратуру буде, насамперед, результатом роботи практиків і фахівців, а не політиків. Про це він сказав у вівторок під час церемонії нагородження працівників органів відзнаками Верховної Ради, повідомили ForUm 'у в прес-службі парламенту.
«Цей закон повинен бути написаний людьми знаючими, які мають відповідний досвід роботи», - зазначив він.
На думку Литвина, вимагає аналізу та перегляду і відповідний розділ Конституції України з урахуванням сьогоднішніх реалій.
Керівник парламенту наголосив на важливості реформування правоохоронної системи, зокрема, необхідність прийняття нового КПК. Проекти законів України про прокуратуру і про Службу безпеки, а також Концепція реформування правоохоронних органів України, сказав він, повинні бути розроблені протягом року після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу.
Голова ВР також звернув увагу на те, що з моменту прийняття Кримінального кодексу минуло 10 років, зазначивши, що він «у значній мірі відстав від життя», і висловився за прийняття нової редакції цього законодавчого акта.
Звертаючись до представників органів прокуратури, Литвин висловив їм подяку за «вкрай важливу, актуальну роботу». «У вашій службі, яка стоїть на захисті національних інтересів, важливо мати досвід, життєву мудрість, і діяти виважено», - підкреслив він.
На думку керівника парламенту, «правозахисна функція прокуратури і надалі зростатиме, і необхідно робити все, щоб відновити довіру людей до правоохоронної системи».
Литвин нагородив відзнаками Верховної Ради за вагомий особистий внесок у зміцнення законності в українській державі, зразкове виконання службових обов'язків, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників прокуратури 30 представників органів прокуратури.
Як раніше повідомляв ForUm, 8 листопада Президент України Віктор Янукович заявив, що найближчим часом парламент зможе розглянути й прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс.
1 листопада голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін заявив, що кодекс переданий на експертизу до Ради Європи.
22 листопада Президент України Віктор Янукович розпорядився створити робочу групу з питань реформування прокуратури і адвокатури.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом