Судові слухання справи за обвинуваченням екс-керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача в убивстві журналіста Георгія Гонгадзе повинні проходити у відкритому режимі, хоча б частково. Таку думку висловила представник інтересів Мирослави Гонгадзе, адвокат Валентина Теличенко.
Вона підкреслила, що подаватиме чергове клопотання про ведення відкритого слухання справи. «6 жовтня розпочався допит Пукача і він ще триває. У той період, поки допит триває, подавати клопотання, які не стосуються допиту безпосередньо, не можна. Як тільки допит закінчиться, я буду просити суд, щоб він переглянув режим слухання цієї справи. Буду використовувати як аргумент той факт, що у ході допиту Пукач чітко вказав, що він розуміє, що є державною таємницею, а що не є державною таємницею, чітко сформулював, що він знає про свою відповідальність за збереження державної таємниці», - повідомила Теличенко , повідомляє «УНН».
За словами Теличенко, суд може слухати справу у частково відкритому режимі, коли закриті засідання проводяться тільки тоді, коли слухаються фрагменти справи, які містять державну таємницю.
«На закритих засіданнях повинні розглядатися матеріали справи з грифом секретності, а на відкритих - без грифа секретності. Так було зроблено у ході слухання справи за фактом вбивства Георгія Гонгадзе, такий же режим застосовується у справі Юрія Луценка, адже там теж є кілька таємних томів», - пояснила представник Гонгадзе.
Але Теличенко не впевнена, що суд прийме рішення проводити відкриті засідання. «Я буду звертатися з клопотанням, але у мене немає впевненості, що суд прислухається до моїх аргументів. Я вже кілька разів подавала клопотання на цю тему. Їх відхилили», - підкреслила вона.
Незручності, за словами Теличенко, доставляє той факт, що грифом секретності позначено і обвинувальний висновок.
«Дуже незручно працювати у справі, де обвинувальний висновок має гриф секретності. Тим більше, що, на мою думку, там немає того, чого немає у відкритих матеріалах справи», - підкреслила Теличенко.
Представник інтересів Гонгадзе підкреслила, що справа Пукача не затягується. На її думку, проведення засідань двічі на тиждень - оптимальний режим, що дозволяє знайомитися з матеріалами справи і готуватися до засідань.
Нагадаємо, журналіст Георгій Гонгадзе зник безвісти 16 вересня 2000. 2 листопада біля Таращі було знайдене обезголовлене тіло, як припускають, Георгія Гонгадзе.
Генпрокуратура України 31 березня 2011 затвердила обвинувальний висновок та передала до Печерського райсуду Києва для розгляду по суті кримінальну справу Пукача.
За даними ГПУ, досудовим слідством встановлено, що обвинувачений у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої службові повноваження щодо громадського діяча Олексія Подольського та журналіста Гонгадзе і 17 вересня 2000 умисно вчинив убивство останнього.
30 серпня Пукач назвав другого президента України Леоніда Кучму, екс-главу МВС Юрія Кравченка, нинішнього голову Верховної Ради Володимира Литвина, колишнього першого заступника глави МВС Миколу Джигу замовниками вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Як раніше писав ForUm, 7 листопада Теличенко заявила, що процес усунення розбіжностей у свідченнях Пукача буде тривати ще один-два тижні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом