У Європейському Союзі вітають той факт, що в новому законі «Про вибори народних депутатів» враховані деякі пропозиції Венеціанської комісії, але жалкують, що інші - не були враховані. Про це йдеться в коментарі Європейської комісії.

«Ми відзначили ухвалення українським парламентом закону про вибори народних депутатів. Можна тільки вітати, що закон був прийнятий більше ніж 80% голосів за підтримки всіх партій, представлених у парламенті. Це - позитивний сигнал для демократії в Україні», - підкреслюється в документі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У зв'язку з цим ЄС «вітає те, що деякі пропозиції Венеціанської комісії були враховані в законі, але шкодує, що інші враховані не були».

ЄС закликає українську владу продовжити тісну співпрацю з Венеціанською комісією, а також прийняти Виборчий кодекс, який можна застосовувати до всіх виборів. «Проект такого кодексу вже був в українському парламенті і отримав, в основному, позитивну оцінку Венеціанської комісії у грудні 2010 року. ЄС сподівається, що такий кодекс буде прийнятий», - наголошується в коментарі Єврокомісії.

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада Україна прийняла в цілому закон України «Про вибори народних депутатів».

Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою - 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а 225 - за мажоритарною системою.

Виборчий процес чергових виборів починається за 90 днів до дня голосування.
Участь у виборах беруть тільки політичні партії, а участь блоків політичних партій не передбачена.

Закон визначає, що суб'єктами подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій є політична партія, депутатська фракція, яка зареєстрована в апараті ВР поточного скликання, і всі політичні партії - суб'єкти виборчого процесу. Кандидат у народні депутати може висуватися як за списком політичної партії, так і одночасно в одномандатному окрузі.

Обраними до Верховної Ради вважаються політична партія, яка отримала мінімум 5% голосів виборців, і кандидат по мажоритарному округу, який отримав більшість голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Витрати на підготовку і проведення виборів депутатів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, виділених на ці цілі, а також за рахунок партій і кандидатів у депутати, які зобов'язані створити свій виборчий фонд.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

698