Соціолог, керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна схвалює підвищення штрафів за водіння у стані алкогольного і наркотичного сп'яніння. Про це вона сказала в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у.

У той же час, за словами соціолога, люди дуже швидко «пристосовуються до штрафів, просто домовляючись з даішниками». «У хід іде наша звичайна корупція: якщо штраф тисяча гривень, то дешевше дати інспектору 300-400 грн», - пояснила Бекешкіна і додала: «І якщо штрафи підвищуватимуть, то і хабарі будуть рости».

Соціолог зазначила, що для деяких водіїв розмір штрафу значення не має. На її думку, за водіння у стані алкогольного і наркотичного сп'яніння потрібно вводити більш серйозне покарання: відбирати посвідчення водія, на якийсь час позбавляти права водити автомобіль. «Це буде дієво», - впевнена Бекешкіна.

Як повідомляв ForUm, 16 листопада Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, яким передбачається, що за керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, а також передачу водіння транспортом особі, яка перебуває у такому стані, і відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження в установленому порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння встановлено штраф від 400 до 450 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 6 800 до 7 650 гривень) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до чотирьох років.

Повторне протягом року вчинення будь-якого із згаданих порушень тягне позбавлення водіїв права керування транспортними засобами на строк від чотирьох до п'яти років з оплатним вилученням транспортного засобу або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу, а щодо інших осіб - передбачається штраф від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів (від 8 500 до 11 900 гривень) з оплатним вилученням транспортного засобу.


 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

471