Наступним кроком з дерегуляції економіки та спрощення життя бізнесу і громадян стане поступовий перехід від паперового документообігу на електронний. Про це у коментарі журналістам заявив перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.
Як повідомили ForUm'у у прес-службі першого віце-прем'єра, як приклад він навів існування в Україні великої кількості реєстрів - від реєстру прав власності на нерухомість до реєстру підприємств. «У спілкуванні з державою представники бізнесу та окремі громадяни змушені постійно отримувати всілякі виписки, довідки і т.д. Органи влади повинні мати доступ до всіх цих реєстрів, і чиновник буде сам отримувати всю інформацію. Людина не повинна витрачати час на ходіння по інстанціях і довжелезні черги. Якщо чиновнику для якоїсь справи потрібна паперова виписка, він повинен зайти зі свого комп'ютера до відповідного реєстру, роздрукувати потрібну інформацію і долучити її до справи», - сказав Клюєв.
Перший віце-прем'єр-міністр підкреслив, що таке завдання поставив Президент України, тому розробка відповідної законодавчої - серед урядових пріоритетів.
За його словами, це стосується і процедур відкриття і закриття бізнесу. Коментуючи прийняття 16 листопада Кабінетом Міністрів модельного статуту для товариств з обмеженою відповідальністю, Клюєв повідомив, що це найбільш поширена форма реєстрації юридичних осіб. За даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, ТОВ становлять 36% від загальної кількості суб'єктів господарювання.
«Модельний статут дозволить спростити процедуру утворення нового підприємства. Якщо цей, скажімо так, рамковий статут підходить засновникам нового бізнесу, вони зможуть прийняти його як власний установчий документ. Це практика законодавства європейських країн», - заявив перший віце-прем'єр-міністр України. За його словами, модельний статут розроблявся робочою групою, до якої Мінекономрозвитку залучалися провідні незалежні юристи, а сам документ проходив обговорення у комітеті корпоративного права Асоціації правників України.
Клюєв також повідомив, що модельні статути для інших організаційних форм підприємницької діяльності будуть доопрацьовуватися на основі пропозицій незалежних експертів та представників бізнесу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом