Голова фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов сподівається, що закон про вибори народних депутатів буде прийнятий конституційною більшістю депутатів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив журналістам на брифінгу.
Говорячи про роботу над виборчим законопроектом, Єфремов зазначив: «Поки тривають консультації... Ми налаштовані в другій половині дня розглянути даний законопроект, і в якому варіанті він буде розглянутий, буде відомо після закінчення консультації».
Також голова фракції ПР розповів про ситуацію навколо спірних моментів законопроекту про вибори: участь у виборах блоків, прохідний бар'єр і виборчу систему.
«Що стосується таких питань... У рамках робочої групи йде попередня домовленість, що ми ці питання віднесемо на голосування залу, тому що це політичні питання і зал повинен визначитися», - заявив він.
Також Єфремов сказав, що в процесі обговорення законопроекту про вибори в сесійній залі можливі два варіанти розвитку ситуації.
«Якщо наші колеги з опозиції братимуть участь в голосуванні, то ми погодимося взяти за основу законопроект, підготовлений президентською робочою групою і враховувати всі зауваження представників меншості щодо цього законопроекту, в тому числі і зауваження щодо формування виборчих комісій, коли комісії формуються представниками всіх політичних партій і кандидатом у депутати (а не тільки парламентськими партіями). А якщо вийде так, що наші колеги відмовляться голосувати тоді у нас складуться взаємини в рамках більшості, і я не виключаю повороту до голосування законопроекту, поданого від більшості. Мені хотілося б, щоб ми все-таки знайшли консенсус і вийшли на узгоджене голосування. Дуже б хотілося, щоб за цей документ проголосувала конституційна більшість депутатів, і це дало б позитивний сигнал суспільству, що ми йдемо правильним шляхом», - пояснив депутат.
Єфремов розповів, що більшість не погоджується з пропозицією опозиції обирати по мажоритарних округах не 225 депутатів, а 150.
«Я не розумію таких підходів. Усі погоджуються з тим, що змішана система повинна бути, але 150 осіб не вистачить на всю територію України, в цьому випадку округи будуть такі, що депутат протягом всієї своєї каденції не зможе відпрацювати всі населені пункти свого округу. Це буде бутафорний депутат. Тому я думаю, що основна частина депутатів підтримає систему 50 на 50», - підкреслив він.
Кажучи про прохідний бар'єр, Єфремов розповів, що досягнута домовленість ставити на голосування прохідний бар'єр від 1% і вище, і буде прийнятий той варіант, за який проголосує більшість.
Дмитро Хилюк,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом