У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що після успішного завершення переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС практично не існує технічних перепон для переходу на новий етап двосторонніх відносин на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції. Про це йдеться в коментарі керівника прес-служби МЗС Олександра Дикусарова щодо голосування в Комітеті у закордонних справах Європарламенту проекту рекомендацій ЄП Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У зв'язку з цим в Україні покладаються особливі надії на черговий саміт Україна - ЄС в Києві 19 грудня, який повинен стати ключовою подією в підтвердженні незворотності європейського курсу Української держави, повідомляє «УНІАН».

В Україні з цікавістю сприйняли також сигнали проекту рекомендацій щодо Угоди про асоціацію з Україною в частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, а також перспектив безвізового режиму між Україною та ЄС.

«Сподіваємося, що виражена з боку Європарламенту підтримка незабаром стане новим реальним досягненням у питанні поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС та забезпечення свободи пересування українських громадян країнами ЄС», - наголошується в коментарі.

У той же час Дикусаров зауважив, що українська сторона з великою увагою ставиться до критичних сигналів проекту рекомендацій, а також оцінок Європарламенту щодо внутрішньополітичних процесів, що відбуваються в нашій державі. «Це диктує логіка як переходу на нові контрактні відносини між Україною та ЄС, так і європейської інтеграції України, яка залишається незмінним стратегічним пріоритетом для української влади», - йдеться в коментарі.

У МЗС вважають, що такі питання як реформа судової та виборчої систем, зміцнення демократії та фундаментальних свобод, неупереджене і незалежне судочинство, а також верховенство права, серед іншого, в контексті тривалих кримінальних судових процесів, відноситься до пріоритетів розвитку України як європейської держави, яка прагне відповідати критеріям майбутнього членства в Євросоюзі.

У МЗС розраховують, що вже до кінця поточного року Європарламент на своєму пленарному засіданні остаточно затвердить рекомендації щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які будуть належним чином враховані євроструктурами та країнами-членами Євросоюзу при остаточному ухваленні тексту цього історичного документа.

Крім того, в МЗС України з «великими надіями» стежать за ходом розгляду в Європарламенті проекту рекомендацій.

У МЗС нагадують, що після успішного голосування в рамках Комітету Європарламенту з питань міжнародної торгівлі, що було 14 листопада в Страсбурзі, свою позицію висловив Комітет у закордонних справах, погодивши проект рекомендацій. Таким чином, зазначають в МЗС, комітет завершив тривалий процес опрацювання даного документа на рівні профільних структур цього впливового інституту Євросоюзу. «Своїм рішенням Комітет у закордонних справах підтверджує можливість перспективи парафування Угоди про асоціацію Україна - ЄС до кінця поточного року, переговори щодо якої були завершені на рівні делегацій 11 листопада», - наголошується в коментарі.

МЗС вітає визнання в прийнятому рішенні важливості європейської перспективи України, ключовим інструментом досягнення якої, як наголошується в проекті рекомендацій, вважається Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

Як повідомляв ForUm, Комітет Європарламенту у закордонних справах рекомендує Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх дій якнайшвидше завершити всі процедури, пов'язані з Угодою про асоціацію з Україною.

14 листопада профільний комітет Європейського парламенту підтримав доповідь з пропозиціями Європейської комісії щодо переговорів з Україною стосовно Угоди про асоціацію в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

514