Фракція «БЮТ-Батьківщина» остаточно визначиться з голосуванням щодо закону про вибори у четвер, 17 листопада, на спільному з фракцією НУ-НС засіданні політрад, яке відбудеться о 12:00.
Про це, як повідомили ForUm'у в прес-службі партії «Батьківщина», заявив перший заступник голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем'якін за підсумками засідання Тимчасової спеціальної комісії з доопрацювання виборчого законопроекту.
За його словами, якщо до цього часу представники провладних фракцій не дадуть відповідь на ключові питання закону про вибори: система, участь блоків і прохідний бар'єр, «опозиція не освячуватиме своєю присутністю цей законопроект».
У свою чергу член ТСК Сергій Подгорний повідомив, що Венеціанська комісія у своїх рекомендаціях щодо законопроекту про вибори поставила три головні питання, які повинні бути прийняті консенсусом, зокрема, питання виборчої системи, участі блоків і питання бар'єру.
«Ці питання були викладені в частині «політичні питання» наших вимог: 1 - змішана система 70% на 30%, при якій 300 народних депутатів обираються за пропорційною системою, а 150 - за мажоритарною, 2 - забезпечення участі виборчих блоків, 3 - зниження прохідного бар'єру на 1% від того, який є у проекті для партій і блоків. На жаль, на ці три фундаментальні питання відповіді ми на сьогоднішній день не отримали», - повідомив Подгорний.
У той же час член ТСК Сергій Сас також повідомив, що «робоча група, яку було створено для підготовки законопроекту, теж не розглядала ці три головні позиції за участю представників міжнародних інститутів», і це підкреслює Венеціанська комісія у своєму висновку».
Нагадаємо, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов учора сказав, що парламентська більшість готова врахувати 80% пропозицій опозиції до виборчого законопроекту, якщо фракції НУ-НС і «БЮТ-Батьківщина» голосуватимуть за нього.
У той же час він заявив, що є низка явно політичних пропозицій, які потребують голосування в сесійній залі.
За його словами, неприйнятним є пропозиція про те, що 150 народних депутатів повинні обиратися за мажоритарною системою, а 300 - за партійними списками. «Така система ніким не підтримується, і це збиткова система виборів», - підкреслив Єфремов.
У той же час він додав, що, зокрема, фракція ПР готова підтримати пропозицію про участь блоків у виборах. І ця підтримка буде лише в тому випадку, якщо опозиційні фракції голосуватимуть за законопроект, сказав Єфремов.
За його словами, інакше фракція ПР домовлятиметься з тими фракціями в парламенті, які виступають проти участі блоків у виборах, щоб вони підтримали законопроект.
Єфремов також підкреслив, що можливі і домовленості про прохідний бар'єр у бік його зменшення. Він сказав, що опозиція повинна чітко визначитися, чи готова вона до серйозних переговорів і до того, щоб брати участь в голосуванні.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом