Не існує визначення, що таке український національний продукт, україномовний продукт і продукт, виготовлений за участю українських авторів. Це одна із дилем, яка перешкодила просуванню українського продукту в ефірі. І без її вирішення рухатися далі не можна, тому що багато українських співаків виконують пісні російською, багато композиторів і поетів створюють продукт російською, але вони українські громадяни і працюють в Україні. Таку думку в інтерв'ю кореспонденту ForUm'у висловила заступник глави Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак.
«По-перше, потрібно подивитися, що дали існуючі квоти, починаючи з 2006 року і до сьогоднішнього дня. Я з упевненістю можу сказати, що вони не привели до зростання і розвитку українського, україномовного і україномузичного продукту, тому що не вирішений величезний пласт проблем», - зазначила вона.
Заступник голови Нацради вважає, що якщо суспільство у традиціях і практиці не домовилося і не напрацювало підхід до цієї проблеми, то потрібно сідати і виписувати його на законодавчому рівні.
Квоти за п'ять років існування повинні були просунути і розвинути виробництво українського контенту, збільшити його якісно і кількісно.
«На мою думку, яка підкріплена практикою роботи з радіоменеджментом і власниками радіостанцій, ситуація дуже неоднозначна», - сказала Мудрак.
Українська музика з'являлася в радіоефірі переважно вночі, і таким чином квота виконувалася, карати за порушення квот було нікого, але українську музику загнали у ніч. А це не сприяло розвитку молодих українських виконавців.
«Зменшення квот – це вбивство української музики», - вважає заступник голови Нацради.
З іншого боку, за словами Мудрак, має бути максимальне сприяння, лобіювання українського музиканта, виконавця.
«У країнах Європи це працює на основі тріади: податкові канікули для національного виробника контенту, квоти і державна фінансова допомога на рівні проектів для підтримки унікальних етнічних національних продуктів і виконавців. При такому підході можна сподіватися на розвиток.
Зміни до закону Президент України відправив на доопрацювання. Мені б дуже хотілося, щоб після доопрацювання ці зміни з'являлися не окремо, а разом зі змінами до податкового законодавства, які дали б виробникам українського продукту податкові канікули», - сказала вона.
Як повідомляв ForUm, народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко зареєструвала у Верховній Раді проект закону, яким передбачається скасування обов'язкового надання 50% радіоефіру музиці українських авторів чи виконавців.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом