Інвестиційні золоті монети стануть для населення альтернативою іноземній валюті як засобу заощадження. Про це у ході засідання правління Національного банку України заявив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу НБУ Віктор Нестеренко, передає кореспондент ForUm’ у.
У НБУ мають намір випускати інвестиційні монети із дорогоцінних металів (золото, срібло, платина) найвищих проб необмеженим тиражем, незалежно від пам'ятної тематики. Монети будуть платіжним засобом на території України.
Купівля-продаж інвестиційних монет буде здійснюватися за ціною дорогоцінних металів, що містяться у продукті, з невеликою маржею (3,5,7,10-12% - для золотих монет у залежності від їхньої ваги і 20-30% - для срібних монет вагою 1 унція ). Зазначені операції не будуть обкладатися податком на додану вартість.
Номінальна вартість монет буде значно нижча вартості дорогоцінного металу, що міститься у монетах, що робить недоцільним використання їх як засобу платежу, завдяки чому вони стають об'єктом інвестування, пояснив Нестеренко.
За його словами, ціна інвестиційних монет буде нижчою, ніж пам'ятних монет, у зв'язку з меншими витратами на їхнє виготовлення, завдяки більшому тиражу, більш низької якості карбування монет, а також спрощеної форми упаковки.
У ході засідання журналістам було продемонстровано дизайн майбутніх монет, обов'язковим елементом яких є герб, позначення номіналу, щит із зображенням емблеми НБУ, назви дорогоцінного металу і вагу.
У центрі монети розташований логотип НБУ, а на реверсі, залежно від концепції, три варіанти зображення. На історичній монеті пропонується зобразити Володимира Великого Хрестителя Русі, будівельника Київської держави. Витоки монетарної справи припадають саме на цей час (київська гривня). Геральдична концепція передбачає образ козака з мушкетом – символу Козацької держави, який використовувався у 16-18 ст. на гербі Війська Запорозького, на печатках гетьманів. Алегорична концепція передбачає зображення дівчини з вінком, що символізує молоду Україну. Ця алегорія на початку 20 ст. була використана художником Георгієм Нарбутом на 500-гривневій купюрі УНР і на поштовій марці цього ж часу, розповів Нестеренко.
Спочатку, з метою вивчення попиту, пропонується здійснити перший випуск інвестиційних монет із золота вагою одна унція (31,1 г) ¼ унції (7,78 г), а також срібної монети вагою 1 унція (31,1) відповідними тиражами 1500 шт. , 3 000 шт. та 10 000 шт., використовуючи наявні готівкові запаси дорогоцінного металу.
Під час виступу Нестеренко підкреслив, що метою випуску таких монет є, в першу чергу, підвищення інвестиційного клімату держави, розвитку ринку дорогоцінних металів, а також надання додаткових інструментів для збереження коштів інвесторів. Оскільки дорогоцінні метали мають реальну вартість, це робить їх більш стійкими до інфляційних процесів, резюмував представник НБУ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом