Існування закону про мораль – певною мірою нонсенс. Про це в ексклюзивному інтерв'ю ForUm'у розповіла заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак.

«Мораллю не можна керувати, мораль ніколи не була складовою права. Тим більше, що вона змінюється, і часом дуже швидко. Згадайте, певні слова ще років десять тому були під забороною у публічній лексиці, а зараз ми їх чуємо щодня... Як цим можна управляти?!», - сказала вона.

На думку Мудрак, не можна керувати мораллю на рівні чиєїсь позиції, як пропонується у законопроекті «Про захист суспільної моралі». «Непростий моральний стан суспільства лікується іншими шляхами. І я сподіваюся, що це розуміє керівництво держави», - зазначила вона.

Мудрак переконана, що поправки до чинного закону про захист суспільної моралі, крім усього іншого, серйозно зачіпають інтереси державного регулятора – Нацради з телебачення і радіомовлення. «За останні роки у нас відібрали багато функцій. У нас тепер немає права законодавчої ініціативи, а якщо відберуть і ці зміни, то Нацрада втратить ще низку функцій», - сказав вона.

Мудрак запропонувала розділити питання моралі і питання доцільності контролю контенту. «Медіаринок, як і будьякий інший, схильний до насичення як якісним продуктом, так і не дуже. В інших сегментах ринку є Держкомстандарт. Він підтримує формат якості. Так само необхідно підтримувати якість медіаринку», - підкреслила вона.

Як раніше повідомляв ForUm, 8 жовтня Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі».

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин визнає, що у законопроекті «Про захист суспільної моралі» є низка одіозних нововведень.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

523