У Міністерстві закордонних справ Україні прогнозують, що перший прикордонний знак на кордоні з Росією може з'явитися вже до кінця поточного року.

«У нас заплановано проведення чергового засідання спільної демаркаційної комісії у листопаді в Москві, і я сподіваюся, що російські колеги до цього засідання будуть готові назвати дату, коли вони зможуть виїхати на місцевість. І якщо російська сторона підтвердить цю готовність, то реально протягом грудня, до нового року ми могли б встановити перший прикордонний знак на нашому спільному кордоні. Перший прикордонний знак планується відкрити на досить високому рівні», - повідомив представник України з питань договірно-правового оформлення держкордону, глава делегації України у спільних демаркаційних комісіях, посол з особливих доручень МЗС Леонід Осаволюк в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що у жовтні сторони вперше виїхали на місцевість в Чернігівську область, де спільно з білоруськими колегами визначили точку стику трьох кордонів - України, Росії та Білорусі.

«Зараз російські колеги визначаються зі строками своєї готовності до роботи на місцевості. І далі вже крок за кроком від точки стиків цих кордонів підемо в напрямку до Азовського моря», - сказав Осаволюк.

Що стосується термінів проведення демаркації українсько-російської ділянки кордону, то, за словами дипломата, усе залежатиме від обставин.

Нагадаємо, 1 листопада прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров повідомив, що Україна і Росія домовилися щодо місця встановлення першого прикордонного знаку в рамках демаркації спільного кордону.

Як повідомляв ForUm, 10 червня посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що скоро буде встановлено перший прикордонний стовп на кордоні України і Росії.

Нагадаємо, у грудні 2010 року відбулося перше засідання спільної українсько-російської демаркаційної комісії, яка розпочала роботу на підставі угоди про демаркацію кордону, укладеної у травні 2010 року і передбачає проведення демаркації кордону згідно з договором від 29 січня 2003 року.

17 травня 2010 р. в Києві було підписано угоду між Україною та РФ про демаркацію українсько-російського державного кордону. Переговори щодо делімітації водних просторів ведуться вкрай складно. Україна наполягає на збереженні в Керченській протоці кордону з Росією, який існував за часів Радянського Союзу, але Москва таку думку не поділяє.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

567