Профільний комітет Європейського парламенту підтримав доповідь з пропозиціями Європейської комісії щодо переговорів з Україною стосовно Угоди про асоціацію в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Про це у понеділок після закінчення засідання комітету з питань міжнародної торгівлі повідомив доповідач Павло Залевський (група Європейських народників, Польща).

«Мої пропозиції знайшли підтримку в комітеті і основний висновок рекомендацій полягає в тому, що за допомогою інтеграції української економіки з європейською позитивний ефект буде для обох сторін», - позначив суть пропозицій європейський депутат, передає «Інтерфакс-Україна».

Залевський вважає, що прийняття таких рекомендацій не запізнилося в часі в світлі того, що переговори України і ЄС як щодо зони вільної торгівлі, так і щодо Угоди про асоціацію вже завершені, не враховуючи політичного питання, що залишилося, про перспективу членства. «Це важливо для Європейського парламенту, який завжди хоче представити свою позицію. Крім того, це - відповідальність парламенту ратифікувати глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі. І тому важливо сказати Європейській комісії і Раді ЄС яка думка парламенту з цього питання», - пояснив європейський політик.

За його словами, комітет з питань міжнародної торгівлі вважає важливим поставити мету почати попередню імплементацію всієї Угоди про асоціацію. «Ми не хочемо розділяти ці дві частини - політичну і економічну, ми хочемо, щоб вони були парафовані. Це - наш політичний месидж», - сказав Залевський.

Зокрема, в рекомендаціях містяться пропозиції підтримати завершення переговорів щодо ЗВТ до кінця цього року, заклики до проведення реформ в Україні, які дозволять модернізувати інфраструктуру країни, визнати, що укладення Угоди про асоціацію надасть «подвійний засіб для зміцнення верховенства права в Україні для інвесторів» , поглибить європейські принципи законів і демократії.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко вважає, що Європейський Союз підпише угоду про асоціацію з Україною.

Як повідомляв ForUm, 29 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що для України принципово важливо відображення в Угоді про асоціацію перспектив членства нашої держави в Європейському союзі.

20 жовтня Україна і Європейський Союз узгодили основні параметри торговельної частини Угоди про асоціацію.

12 листопада прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Угоди про зону вільної торгівлі та політичну асоціацію між Україною і Європейським Союзом готові до підписання.

Нагадаємо, Україна і ЄС у 2007 р. почали переговори щодо угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони почали переговори щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка має стати частиною угоди про асоціацію. Україна і ЄС неодноразово заявляли про намір до кінця 2011 р. підготувати остаточний варіант угоди про ЗВТ.

22 листопада 2010 р. Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян. У листопаді за результатами 14 саміту «Україна - ЄС» у Брюсселі сторони висловили надію на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі у 2011 році.

У грудні на саміті «Україна-ЄС» Київ сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС, яка включає створення ЗВТ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

576