Голова ВР Володимир Литвин вважає, що 150 народних депутатів недостатньо для обрання за мажоритарною системою. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив на брифінгу, коментуючи законопроект про вибори народних депутатів.
«Я думаю, що ми можемо і повинні знайти компроміс (щодо законопроекту про вибори .- Ред.) як у частині рекомендацій Венеціанської комісії, так і вимог і пропозицій двох фракцій», - сказав спікер і додав: «Але той факт, що сьогодні ці дві фракції домовилися вести мову про пропорційну систему, заслуговує підтримки».
У той же час, за словами Литвина, дискусійним на сьогоднішній день є питання співвідношення депутатів-мажоритарників і депутатів, обраних за партійним списком.
«Мені здається, що якщо всього 150 депутатів обирати за пропорційною системою, то ці депутати не зможуть працювати на великих округах, оскільки сьогодні найменший округ охоплює більше п'яти районів. Ви собі уявіть, як депутат зможе працювати на такій великій території. Тому це питання вимагає пошуку компромісу», - зазначив спікер.
Крім того, Литвин вважає, що прохідний бар'єр потрібно пов'язати з можливістю брати участь у виборах блокам або ж зробити різний прохідний бар'єр для політичних партій і блоків.
Також голова ВР підтвердив, що ТСК з напрацювання законопроекту про вибори прийняла рішення взяти за основу президентський законопроект. У той же час, він вважає, що абсолютну більшість пропозицій від опозиції необхідно врахувати при розробці цього законопроекту.
Разом з тим віце-спікер Микола Томенко заявив, що опозиція може вийти зі складу ТСК з напрацювання законопроекту про вибори, якщо представники більшості проігнорують її пропозиції.
Нагадаємо, до порядку денного роботи парламенту включені п'ять законопроектів про вибори до ВР.
3 листопада в парламенті було створено Тимчасову спеціальну комісію з розробки єдиного законопроекту про вибори народних депутатів.
10 листопада голова цієї комісії, депутат від фракції НУ-НС Руслан Князевич заявив, що опозиція готова повернутися до змішаної системи виборів у ВР за умови зміни пропорцій - 300 народних депутатів обирати за пропорційною системою, а 150 - за мажоритарною.
Дмитро Хилюк,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом